Czas niepewności, kiedy rozpocznie się sezon żeglarski, można wykorzystać na zapoznanie się z nowością rynkową – rozwiązaniem ISS Yachts. To inteligentny system inwentaryzacji, który rozwiązuje problem uciążliwości i długiego czasu manualnej inwentaryzacji wyposażenia czarterowanych jachtów. Automatyzacja i skrócenie procesu zdawania jachtu może stać się elementem przewagi konkurencyjnej firmy czarterowej.  

ISS Yachts to rozwiązanie, które zostało opracowane przez firmę ISS RFID, gdyński start-up, w ramach projektu dofinansowanego z UE, a realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. ISS Yachts umożliwia szybkie sprawdzenie wyposażenia jednostek. System działa w oparciu o technologię RFID, polegającą na radiowym rozpoznawaniu przedmiotów wyposażonych w znaczniki (tagi). Przesyłają one informacje o swoim statusie do czytnika, a tym samym umożliwiają bezdotykową inwentaryzację w czasie rzeczywistym.

 

Ułatwić proces zwrotu jachtu

Ta innowacja to odpowiedź na problem uciążliwości i długiego czasu ręcznej inwentaryzacji wyposażenia czarterowanych jachtów. Jej skrócenie, nawet do kilku minut, pomoże zadowolić klientów, którzy oczekują szybkiego i prostego przekazania łodzi. System, automatyzując proces, pozwala również ograniczyć nakład pracy i zlikwidować błędy spowodowane czynnikiem ludzkim. Korzyści płyną także z usprawnienia zarządzania mieniem i kontroli drogiego wyposażenia jednostek pływających.

„Nasza nowość, system ISS Yachts, to przede wszystkim propozycja dla firm czarterowych, dla których oszczędność czasu jest kluczowa w procedurach związanych ze zwrotem jachtów. Chętnym proponujemy bezpłatne testy systemu, aby mogli przekonać się jak zoptymalizować procesy w firmie” – mówi Michał Ginter, Product Development Engineer z firmy ISS RFID.

ISS Yachts sprawdził się na jednostkach, które pływały na akwenach Morza Bałtyckiego, Śródziemnego, w rejonie Seszeli i Karaibów. Długi okres prób technicznych dostarczył informacji o niezawodności sprzętu i funkcjonalności oprogramowania w wymagających warunkach pogodowych i przy różnym poziomie zasolenia.

 

Łatwy w obsłudze system

System ISS Yachts jest prosty w obsłudze i składa się z trzech części: zestawu znaczników (tagów) RFID, czytnika mobilnego i aplikacji webowej. Tagi to samoprzylepne etykiety, dostosowane do różnych rodzajów powierzchni, zmiennych warunków atmosferycznych, w tym wilgotności i zasolenia. Umieszcza się je na elementach wyposażenia jachtów. Czytnik mobilny (skaner) to wodoszczelne urządzenie wielozadaniowe. Oprogramowanie z kolei składa się z aplikacji internetowej, która pozwala na zarządzanie bazą danych elementów wyposażenia z rozbiciem na poszczególne jednostki i lokalizacje, oraz aplikacji na system Android, zainstalowanej na dedykowanym czytniku mobilnym.

Więcej informacji o działaniu systemu ISS Yachts można znaleźć na stronie www.iss-yachts.eu .

Źródło: ISS Yachts