Fot. P. Stareńczak

Na stanowisko Prezesa zarządu Polskiego Ratownictwa Okrętowego powołano  Inż. Tadeusza Hatalskiego, kapitana żeglugi wielkiej.  

Tadeusz Hatalski jest absolwentem Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni którą ukończył w 1974r. W latach 1978-1982 studiował także na Uniwersytecie Gdańskim, na kierunku Transport Morski.

Przez wiele lat kapitan handlowych statków morskich, armatorów niemieckich oraz angielskich a od 2003r. armatora irlandzkiego. W roku 1991, zdobył uprawnienia pilotowe w na rzece Tamiza w Wielkiej Brytanii a w 2004r w porcie Belfast w Irlandii Północnej. Ekspert Polskiej Izby Handlu Zagranicznego oraz Krajowej Izby Gospodarki Morskiej. Legitymuje się zdanymi egzaminami uprawniającymi do zasiadania w radach nadzorczych spółek skarbu państwa. Od 2015r. członek narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie RP.  W 2016r. pełnił funkcję Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni. Od 2019 członek Rady Polskiego Związku Przedsiębiorców Żeglugowych. Gorący zwolennik odbudowania polskiej floty pod polską banderą.
Dzięki pracy na morzu – często w ekstremalnych warunkach – zdobył umiejętności diagnozowania sytuacji kryzysowych, koncentracji na problemach istotnych oraz tworzenia koncepcji działania w celu rozwiązania problemu, a także zdolność podejmowania decyzji i kierowania zespołem ludzi w sytuacjach stresu.
Jest autorem wielu publikacji prasowych a także w mediach elektronicznych, które przedstawiają problematykę gospodarki morskiej. Publikacje te koncentrują się głównie na warunkach przywrócenia ekonomicznie opłacalnej eksploatacji polskiej floty pod polską banderą.
Zainteresowania: historia Polski oraz chrześcijańskiej cywilizacji zachodnioeuropejskiej a także polityka, ekonomia i ewolucja życia. Konserwatysta z przekonania.
Uprawiane sporty: narty i jazda konna od dzieciństwa, żeglarstwo od czasów szkoły morskiej, jogging od lat kilku. W życiu prywatnym, mąż, ojciec i dziadek.

Podpis: Mariusz Dasiewicz