W czwartek doszło do zderzenia japońskiego transportowca “Biakko” z niewielkim zbiornikowcem zarejstrowanym na Wyspach Marshalla. W rezultacie kolizji japoński statek przewrócił się. Spośród 12 członków załogi uratowano 9 osób, los trzech jest nieznany – podała NHK.

Do kolizji doszło w pobliżu wyspy Sikoku, najmniejszej spośród czterech głównych wysp Japonii, na wodach Morza Wewnętrznego.

13-osobowa załoga zbiornikowca, w której skład wchodzą obywatele Korei Południowej i Birmy, wyszła z kolizji bez szwanku.

To kolejny w ciągu zaledwie kilku dni wypadek u brzegów Japonii. W środę rano w pobliżu portowego miasta Monbetsu-shi (wyspa Hokkaido) na Morzu Ochockim doszło do zderzenia rosyjskiego trawlera “Amur” i japońskiego kutra “Hokka-Maru 8”. Po zdarzeniu wyłowiono dwóch członków 5-osobowej załogi japońskiej jednostki, która się wywróciła. Życie straciło trzech Japończyków.

Do incydentu doszło na Morzu Ochockim w japońskiej strefie gospodarczej. Rosyjski trawler został następnie odholowany do portu Monbetsu. Nie może on go opuszczać do czasu zakończenia dochodzenia.

Źródło: PAP