22. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. Tegoroczna edycja Kolosów była wyjątkowa, ponieważ odbywała się w formie online i trwała jeden dzień. Jednak, jak zawsze, nie zabrakło emocji i inspiracji. Podczas transmisji na żywo, prosto z Gdyni, o wyprawach w najdalsze zakątki globu opowiedziało ponad 20 podróżników z całej Polski. Kulminacyjnym punktem programu, o godz. 18.00, była gala wręczenia Kolosów za rok 2019. To nagrody dla podróżników, których wyprawy i dokonania okazały się najciekawsze i najlepsze. Czas w przerwach między prelekcjami wypełniały rozmowy na żywo z kolosowego studia.

Magia tego wydarzenia to trzy elementy: wielkie osobowości, dzielenie się podróżniczymi przeżyciami i magia obrazów z najdalszych zakątków świata.

Takich Kolosów jeszcze nie było. Tegoroczna edycja wydarzenia była inna niż zwykle. Ze względu na obostrzenia związane z trwającą pandemią koronawirusa odbyła się online. Z tego samego powodu w imprezie wzięli udział tylko wybrani prelegenci. I choć miłośnicy dalekich wypraw nie mogą bezpośrednio spotkać się z podróżnikami, to emocji nie zabrakło. To było 11 godzin inspirujących prelekcji i podróżniczych opowieści.

Transmisję na żywo, prosto z Gdyni, a konkretnie z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego można oglądać bezpłatnie z dowolnego miejsca. Wystarczy dostęp do internetu i wygodne miejsce. W programie 16 prelekcji, podczas których o swoich wyprawach opowiada ponad 20 podróżników. Nie zabrakło również tradycyjnej gali wręczenia Kolosów. Odbyła się ona o godz. 18.00. Natomiast przerwy między prelekcjami umilały wejścia na żywo z kolosowego studia.

Szczegółowe informacje dotyczące tego wydarzenia można zobaczyć pod linkiem

Źródło: gdynia.pl