24 czerwca w godzinach popołudniowych odbyło się w Gdyni oficjalne otwarcie Mariny Yacht Park – nowoczesnej przystani jachtowej. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali w imieniu władz samorządowych Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdynia, a w imieniu inwestora inwestycji Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Marina Yacht Park oferuje 120 miejsc cumowniczych z dostępem do wody i prądu. Część nawodna Mariny została otwarta pod koniec kwietnia – wtedy też do portu zawitali pierwsi żeglarze.

Równocześnie kontynuowana była budowa bosmanatu. Prace budowlane zostały zakończone pod koniec czerwca i inwestycja uzyskała prawomocne pozwolenie na użytkowanie.

Bosmanat oferuje nowoczesny system zarządzania i funkcjonalne zaplecze. W budynkach znalazły się m.in.: zaplecze socjalne, łazienki, toalety, pralnia, pomieszczenie bosmana, kubryk oraz salka na szkolenia i spotkania.

Na terenie Mariny Yacht Park świadczone będą usługi związane z potrzebami armatorów m.in. mechanika, żaglomistrza i szkutnika.

„Marina Yacht Park jest najnowocześniejszym portem żeglarskim nad polskim Bałtykiem. Jesteśmy przekonani, że otwarcie Mariny Yacht Park przyczyni się do rozwoju Morskiego Śródmieścia Gdyni i w przyszłości dzielnica ta stanie się tętniącym życiem centrum miasta”  – powiedział Marcin Mazurek, prezes Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jej portfel skupia około 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu).

Podpis:   ER