Jako nieprawdziwą Ministerstwo Obrony Narodowej określiło w sobotę informację, jakoby rosyjska korweta przekroczyła polskie wody terytorialne.

“Fake news! Stwierdzone zobrazowanie naruszenia polskich granic morskich w komercyjnym systemie jest nieprawdą. Informacja tylko i włącznie jednoźródłowa i niewiarygodna. Nasze systemy obserwacyjne nie potwierdzają takiego zdarzenia” – napisało na Twitterze MON.

Onet napisał, że informacja o wkroczeniu na polskie wody terytorialne okrętu należącego do rosyjskiej marynarki wojennej obiegła w sobotę rano media społecznościowe.

Według portali nawigacyjnych, śledzących jednostki na całym świecie, korweta “Stojkij” rosyjskiej marynarki wojennej w nocy z piątku na sobotę weszła na polskie wody terytorialne (około 5 km od Helu). Informację na ten temat udostępnił na Twitterze Mariusz Marszałkowski, dziennikarz portalu Biznes Alert.

Onet podał, że obecnie przy nabrzeżu w Gdyni zacumować ma około 40 jednostek z 18 krajów, które biorą udział w międzynarodowych manewrach wojskowych NATO Baltops. Manewry potrwają od 6 do 18 czerwca.

Źródło: PAP

https://portalstoczniowy.pl/category/marynarka-bezpieczenstwo/