Fot. Przewodnicząca Prezydium Samorządu Studentów Patrycja Bekisz oraz podchorąży Joanna Szreder w studio Radia NORDA FM

Dziś Dzień Dziecka! Podchorążowie Akademii Marynarki Wojennej pamiętają o najmłodszych. Właśnie dziś st. mat pchor. Joanna Szreder czytała dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 35 w Gdyni książkę pod tytułem „Bajki, które uczą jak żyć wśród innych”. Wszystko w ramach akcji „AMW Dzieciom”, którą prowadzi Prezydium Samorządu Studentów oraz Centrum Wsparcia Kształcenia od ponad 2 miesięcy.

Tradycyjnie po bajce przyszedł czas na pytania. Dzieci z niecierpliwością oczekują spotkań z podchorążymi, by móc zadać im masę przygotowanych pytań. W ostatnim czasie nasi studenci wojskowi musieli zmierzyć się z odpowiedziami na takie pytania jak: Co skłoniło ich do wybrania Akademii Marynarki Wojennej? Czy praca w MW jest niebezpieczna? Jak wygląda plan dnia podchorążego? Na jakich okrętach mieli okazje płynąć? Czy mają pokoje na statkach? Czy na AMW są psy? Czy marynarz może mieć żonę? Jaką bronią strzelają nasi podchorążowie? Czy podczas strzelania kiedyś ktoś zrobił sobie krzywdę?

Na koniec panią podchorąży Joannę Szreder spotkała niespodzianka, gdyż dzieci zaśpiewały jej piosenkę, przy akompaniamencie nauczycielki grającej na gitarze.

Fot. pchor. Joanna Szreder czyta dzieciom z okazji Dnia Dziecka

Do tej pory w akcji „AMW Dzieciom” udział wzięło ponad 15 szkół podstawowych i przedszkoli z całej polski, a liczba chętnych ciągle wzrasta. Obecnie prowadzone są zapisy na listę rezerwową, na której widnieje około 40 placówek.

Jedno spotkanie było szczególnie wyjątkowe, gdyż dzieci mogły poznać nie tylko świat Marynarki Wojennej ale i również córkę swojej wychowawczyni, która jest jedną z naszych studentek wojskowych. Maluchy były zachwycone, a uśmiechy nie schodziły im z twarzy. Zakończenie zdecydowanie było wzruszające, cała klasa wstała, pokazując ułożone z dłoni serca w stronę kamerki i dziękując za poświęcony czas.

Kolejnym sukcesem jest wystąpienie w radiu NORDA FM, podczas którego Przewodnicząca Prezydium Samorządu Studentów Patrycja Bekisz oraz podchorąży Joanna Szreder opowiedziały min. o tym, jak zrodził się pomysł powstania akcji oraz jak przebiega każde spotkanie.

Kolejnym sukcesem jest wystąpienie w radiu NORDA FM, podczas którego Przewodnicząca Prezydium Samorządu Studentów Patrycja Bekisz oraz podchorąży Joanna Szreder opowiedziały min. O tym, jak zrodził się pomysł powstania akcji oraz jak przebiega każde spotkanie. Całość można obejrzeć https://telewizjattm.pl/dzien/2021-05-07/55912-patrycja-bekisz-i-st-mat-pchor-joanna-szreder.html .

Akcja cieszy się na tyle dużą popularnością, że aktualnie trwają pracę nad tym, by ją kontynuować w kolejnym roku akademickim.

Źródło: AMW