Statek Offshore / Portal Stoczniowy

W czwartek norweski armator Havila Shipping, kontrolowany przez Havila Holding, poinformował o sprzedaży statku do obsługi platform offshore Havila Forstress.

Firma podała, że jednostka pod panamską banderą zostanie wkrótce dostarczona nowemu właścicielowi. Norweska spółka jednak nie ujawniła, kto jest nabywcą statku. Armator Havila Shipping nie podał też ceny, za którą jednostka została sprzedana. Jednak według serwisu internetowego vesselsvalue, wartość statku Havila Fortress to ok. 1,02 mln dolarów. Statek nie jest najlepszym stanie technicznym, a ponadto od maja 2016 roku jest on uziemiony w porcie.

Zobacz też: Rzeczpospolita: zagraniczny biznes chce stawiać farmy wiatrowe na Bałtyku.

Statek Havila Fortress został zbudowany w 1996 roku przez stocznię Kværner Govan. Jednostka ma 82 m długości i 19 m szerokości. Zabiera na pokład załogę składającą się z 24 ludzi. To najstarszy statek do obsługi platform offshore we flocie norweskiego armatora.

Według serwisu internetowego vesselvalue.com, obecnie spółka morska Havila Shipping posiada flotę 20 statków. 11 z nich to jednostki zaopatrzeniowe dla platform morskich.

Podpis: tz

Przemysł stoczniowy – więcej wiadomości z branży znajdziesz tutaj.