W Akademii Marynarki Wojennej ruszyła produkcja przejściówek do strażackich masek powietrznych. Przejściówki pozwolą wykorzystywać maski w systemie otwartym z zewnętrznymi filtrami wymiennymi. To z kolei umożliwi eksploatowanie ich między innymi do walki z koronawirusem. Normalnie te maski używane są  do zintegrowanego aparatu oddechowego, czyli w obiegu zamkniętym. Używane są między innymi podczas gaszenia i zdarzeń chemicznych, gdzie istnieje potrzeba odizolowania strażaka od środowiska zewnętrznego.

Akademia Marynarki Wojennej od początku epidemii koronawirusa w Polsce organizuje różne akcje wspomagające. Ponad 3000 maseczek ochronnych i 1200 przyłbic ochronnych powstało już w Akademii Marynarki Wojennej. Trafiły one do ponad 50 placówek medycznych i opiekuńczych na terenie Trójmiasta oraz do Szczecina, Elbląga, Olsztyna i Kartuz. Warto zaznaczyć, że w tej liczbie maseczek ochronnych jest również 500 sztuk maseczek dziecięcych. Nasze przyłbice ochronne przekazane zostały także straży granicznej. Zbierane są także używane komputery i po serwisie w uczelni przekazywane potrzebującym dzieciom do nauki zdalnej.

Akademia Marynarki Wojennej od wielu lat organizuje różne akcje charytatywne, w tym dla hospicjów, weteranów, kombatantów. Teraz cieszymy się, że możemy pomagać również w zwalczaniu epidemii koronawirusa. Uważamy, że to nasz obowiązek w tak trudnym okresie. Jednocześnie dziękujemy za wszystkie zdjęcia, które są do nas przesyłane, a pokazują, jak bardzo jest to wszystko potrzebne.

Zdjęcia można obejrzeć w naszych fotoaktualnościach: https://www.amw.gdynia.pl/index.php/o-nas/fotoaktualnosci/item/3535-amw-w-walce-z-covid-19-19-04

Akademii Marynarki Wojennej to uczelnia morska, która jako jedyna w kraju kształci przyszłych oficerów Marynarki Wojennej – nawigatorów, mechaników, dowódców, specjalistów praktycznie wszystkich sfer sztuki wojennej na morzu. W uczelni kształcą się także informatycy oraz przyszli specjaliści od cyberbezpieczeństwa na potrzeby całych Sił Zbrojnych. W AMW można studiować na 5 kierunkach wojskowych: nawigacji, informatyce, mechatronice, mechanice i budowie maszyn oraz systemach informacyjnych w bezpieczeństwie. Obecnie trwa rekrutacja na studia wojskowe. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na naszą stronę internetową www.amw.gdynia.pl do zakładki „Dla kandydata”.

Źródło: AMW