9 września rozpoczną się w Gdańsku targi  BALTEXPO , czyli największa w Polsce, a zarazem jedna z najbardziej prestiżowych na świecie imprez poświęconych tematyce gospodarki morskiej.  Podczas targów uczestnicy będą mogli m.in. zapoznać się z kryteriami wyboru projektów w programie Grantów Norweskich.

Portal Stoczniowy jest patronem medialnym  BALTEXPO.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję poznać przedstawicieli firm z całego świata, realizujących projekty z zakresu przemysłu   stoczniowego,  offshore,  infrastruktury portów i przemysłu morskiego,  transportu i logistyki morskiej,  żeglugi,  bezpieczeństwa wybrzeża, portów i żeglugi  oraz ochrony środowiska.

Przedstawiciele PARP przedstawią z kolei ofertę projektów w programie Grantów Norweskich. Zgłaszając się do konkursu w obszarze wód morskich i śródlądowych, chętni mają szansę zyskać nawet 2 mln euro na realizację usług doradczych, inwestycji oraz prac rozwojowych.

Podczas wydarzenia reprezentanci PARP odpowiedzą na wszystkie  pytania dotyczące składania wniosków konkursowych, będzie również okazja skorzystać z oferty indywidualnych konsultacji projektów. Wsparcie dedykowane jest dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw.

Otwarcie naboru do inicjatywy nastąpi już jesienią tego roku.

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys zapowiedział, że Grupa PFR, w skład której wchodzi m.in. PARP, startuje we wrześniu z akceleratorem dla branży łodzi i jachtów z ofertą instrumentów finansowych i promocyjnych wspierających ekspansję.

Paweł Borys w swoim wpisie na Twitterze przypomniał, że polska branża jachtów  eksportuje  95 proc. swojej produkcji za granicę. Eksport produktów tej branży ma wartość 477 mln euro, co stanowi 60 proc. całego eksportu Unii Europejskiej.

Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO to największe w Polsce i jedno z najbardziej prestiżowych w Europie wydarzeń poświęconych gospodarce morskiej, organizowane co dwa lata nieprzerwanie od 1982 roku.

Najbliższa edycja BALTEXPO odbędzie się w dniach 09-11 września 2019 roku.

Każda edycja BALTEXPO organizowana jest pod patronatem odpowiedzialnych za ten sektor gospodarki organów administracji rządowej, samorządów i organizacji branżowych, cieszy się dużym zainteresowaniem jako wydarzenie, na którym prezentowany jest dorobek i oferta przedsiębiorstw, klastrów oraz instytutów naukowo-badawczych z obszarów przemysłu stoczniowego, offshore, infrastruktury portów i przemysłu morskiego, transportu i logistyki morskiej, żeglugi, bezpieczeństwa wybrzeża, portów i żeglugi oraz ochrony środowiska. Targom towarzyszy bogaty program konferencji poświęconych tej tematyce.

Podpis   ER