Ponad 20 podmiotów złożyło oferty w przetargu na wykonanie koncepcji technicznej projektu budowy farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. Łączna moc inwestycji płockiego koncernu może wynieść 1 200 MW – spółka poinformowała w komunikacie.

 W informacji przekazanej mediom PKN Orlen podał, że koncepcja techniczne będzie obejmowała budowę infrastruktury technicznej, pomiarowo-badawczej i serwisowej związanej z etapami przygotowawczym, realizacyjnym oraz eksploatacyjnym farm wiatrowych.

Przetarg w tej sprawie PKN Orlen rozpisał pod koniec marca br.

– Zainicjowanie projektu w zakresie farm wiatrowych jest zgodne zarówno z naszymi założeniami strategicznymi, jak też planami rozwoju polskiej gospodarki w kierunku rozwiązań niskoemisyjnych. Liczymy na duże zainteresowanie w ramach postępowania przetargowego ze strony rodzimych kontrahentów – mówił wówczas Marcin Wasilewski, dyrektor wykonawczy ds. energetyki w Orlenie.

Również w marcu br. płocka spółka podkreśliła, że oferent zostanie wybrany po przeprowadzeniu dialogu technicznego. Dopiero po tym etapie zostanie podpisana umowa na opracowanie wstępnej koncepcji Zespołu Morskich Farm Wiatrowych.

Podpis: tz