Formosa 1 ogłosiła wczoraj 9.10.2019r., że instalacja wszystkich 20 turbin wiatrowych w fazie 2 projektu została już zakończona. Formosa 1 to pierwsza komercyjna morska farma wiatrowa na Tajwanie, która będzie w stanie zapewnić 128 000 gospodarstw domowych czystą energię.

Budowa Formosa 1 fazy 2 rozpoczęła się w maju 2019 r., a pierwszą turbinę wiatrową podniesiono  24 lipca. Zespół projektu Formosa 1 pokonał wyzwania spowodowane przez cztery tajfuny i inne czynniki pogodowe i zakończył wszystkie prace związane z instalacją turbin wiatrowych w tym tygodniu. Wszystkie turbiny wiatrowe stopniowo wchodzą w fazę rozruchu i oczekuje się, że projekt wejdzie do eksploatacji komercyjnej do końca roku.

Przewodniczący Formosa 1, prezes Orsted Asia Pacific, Matthias Bausenwein, powiedział: „Zespół projektowy Formosa 1 i partnerzy joint venture, Orsted, JERA, Macquarie Capital i Swancor, stanęli w obliczu różnych wyzwań w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Instalacja ostatniej turbiny wiatrowej nie tylko oznacza zakończenie prac budowlanych, ale także symbolizuje, że mamy teraz cenne doświadczenie budowlane na Tajwanie. Wszystkie turbiny wiatrowe Formosa 1 wkrótce zaczną zasilać, a następnie wejdą do eksploatacji komercyjnej do końca tego roku. Formosa 1 stanie się paradygmatem transformacji energetycznej Tajwanu ”.

Łącznie 20 turbin wiatrowych o mocy 6 MW zostało zainstalowanych dla Formosa 1. W fazie 2 prace instalacyjne zostały przeprowadzone przez trzech głównych podwykonawców, w tym JDN do montażu fundamentów i kabli; Siemens Gamesa do instalacji, eksploatacji i konserwacji turbin wiatrowych; oraz Fortune Electric dla lądowych systemów elektrycznych. W fazie 2 uczestniczyło ponad 100 ekspertów w zespole projektowym i konstrukcyjnym Formosa 1.

Projekt Formosa 1 jest wspólnym przedsięwzięciem pomiędzy Orsted (35%), JERA (32,5%), Macquarie Capital (25%) i Swancor Holdings (7,5%).

Źródło: Orsted