Rozstrzygnięto przetarg na budowę lodołamaczy dla Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Oferta stoczni kontrolowanych przez Skarb Państwa okazała się gorsza od tej, którą zaproponowała prywatna spółka Remontowa Shipbuilding.

Do przetargu na budowę dwóch lodołamaczy stanęły trzy podmioty: należąca do Remontowej Holding stocznia Remontowa Shipbuilding, konsorcjum kontrolowanych przez Skarb Państwa spółek PGZ Stocznia Wojenna (która niedawno przejęła od syndyka majątek Stoczni Marynarki Wojennej) i Stocznia Remontowa Nauta oraz Poltramb Yard. Przedmiotem rozstrzygniętego przetargu jest zaprojektowanie, wybudowanie oraz dostawa wraz z wyposażeniem dwóch lodołamaczy dla Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Jak podały media, oferta złożona przez prywatną stocznię Remontowa Shipbuilding okazała się najbardziej atrakcyjna, spełniła wszystkie wymagania RZGW określone w specyfikacji warunków przetargu, a także uzyskała najwięcej punktów według kryteriów przetargowych.

Portal Stoczniowy zajrzał do dokumentów przetargowych. Wynika z nich, że konsorcjum państwowych stoczni zaproponowało zbyt wysoką cenę, dlatego przegrało postępowanie. PGZ Stocznia Wojenna i Stocznia Remontowa Nauta za realizację zamówienia chciały ponad 31,5 mln zł, podczas gdy prywatna Remontowa Shipbuilding zadeklarowała, że zrobi to o ponad 1,25 mln zł taniej.

Stocznia Remontowa Shipbuilding prowadzi obecnie prace związane z budową 13 nowych okrętów.

Podpis: ŁP