Fot. PERN

PERN oddał do eksploatacji zbiornik paliwowy na 10 tys. m3 w bazie w Boronowie, podała spółka. W czerwcu tego roku o 32 tys. m3 zwiększyła się pojemność bazy w Koluszkach. Jednocześnie finalizowane są prace przy kolejnych siedmiu zbiornikach w bazach w Małaszewiczach, Dębogórzu, Rejowcu i Emilianowie, podano także.

“Zgodnie z umową, pomiędzy konsorcjum Mostostal Warszawa – lider oraz Mostostal Płock – partner, budowa miała potrwać 56 tygodni. Odbioru końcowego inwestycji dokonujemy w 54 tygodniu jej trwania” – powiedział dyrektor pionu technicznego w PERN Paweł Wysocki, cytowany w komunikacie.

Zbiornik w Boronowie, przeznaczony do przechowywania oleju napędowego, został oddany przed terminem mimo trwającej pandemii i konieczności zachowania rygorów sanitarnych. Jest potwierdzeniem, że PERN skutecznie realizuje zobowiązania wobec klientów, wynikające ze swojej strategii i polityki energetycznej Polski, podkreślono także.

Do wybudowania zbiornika wykorzystano około 443 tony stali oraz 64 tony rurociągów. W szczycie, przy jego powstaniu, pracowało nawet 70 osób, dodano.

W ramach II etapu rozbudowy pojemności magazynowych PERN buduje nowe zbiorniki również w Dębogórzu, Emilianowie, Rejowcu i Małaszewiczach. Łącznie da to 222 tys. m3 dodatkowej pojemności. Obecnie trwają także przygotowania do III etapu rozbudowy, przypomina spółka.

Źródło: