Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza została wyłącznym sponsorem programu „Szkoła z TVP” – projektu, który ułatwi uczniom kontynuowanie nauki w trakcie epidemii koronawirusa. To kolejna inicjatywa PGNiG realizowana pod hasłem „Jesteśmy blisko Ciebie”.

Po zamknięciu placówek edukacyjnych w związku z epidemią koronawirusa, uczniowie kontynuują naukę w domach. Zajęcia najczęściej odbywają się przy użyciu internetu, jednak nie wszystkie gospodarstwa domowe mają dostęp do sieci lub wystarczającą liczbę komputerów, aby umożliwić naukę kilku osobom jednocześnie. Odpowiedzią na ten problem jest projekt „Szkoła z TVP”, czyli codzienne programy edukacyjne adresowane do uczniów szkół podstawowych. Ich emisja rozpocznie się w poniedziałek, 30 marca 2020 roku.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ogromnym wyzwaniem jest kształcenie dzieci i młodzieży w okresie pandemii. Dlatego bez wahania zdecydowaliśmy się wesprzeć działania Telewizji Polskiej i projekt „Szkoła z TVP”. W ten sposób wychodzimy naprzeciw potrzebom milionów uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli. Tak rozumiemy rolę społeczną PGNiG, której wyrazem jest hasło „Jesteśmy blisko Ciebie” – powiedział Jerzy Kwieciński, Prezes Zarządu PGNiG SA.

Audycje w ramach „Szkoły z TVP” będą nadawane od poniedziałku do piątku na czterech antenach: TVP3, TVP Historia, TVP Rozrywka i TVP Sport. Ich tematyka będzie odpowiadać wymaganiom podstawy programowej dla kształcenia zintegrowanego (klasy I-III) oraz pozostałych klas szkoły podstawowej. Za realizację audycji odpowiada Telewizja Polska, która zawarła w tej sprawie umowę z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Wsparcie PGNiG dla tego ważnego projektu  edukacyjnego TVP jest przejawem społecznej odpowiedzialności, szczególnie potrzebnej w obecnym trudnym okresie – podkreślił Maciej Łopiński, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej SA.

Wyłącznym sponsorem „Szkoły z TVP” jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, której fundatorem jest PGNiG SA.

Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza jest szczególnie zainteresowana wspieraniem tych inicjatyw, które służą rozwojowi umiejętności, pasji i chęci do nauki wśród dzieci i młodzieży. Nasze zaangażowanie w „Szkołę z TVP” pozwala nam kontynuować naszą misję w okresie pandemii – zaznaczył Zbigniew Chmiel, Prezes Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Niezależnie od tej inicjatywy, w związku z sytuacją epidemiczną Fundacja podjęła decyzję o cyfrowym udostępnieniu autorskiego programu edukacyjnego promującego wiedzę techniczną pod nazwą „Być jak Ignacy”. W ostatniej edycji programu wzięło udział prawie 1300 placówek oświatowych z całej Polski.

Sponsoring „Szkoły z TVP” to kolejne działanie PGNiG i Fundacji PGNiG związane z koronawirusem. Do tej pory PGNiG przekazało 4 mln zł na działania epidemiczne prowadzone przez polski rząd a dodatkowe 2 mln zł trafiły do placówek służby zdrowia w miejscowościach, gdzie działają oddziały PGNiG.  Spółka, razem z Fundacją PGNiG, wsparły finansowo: Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku, Szpital Uniwersytecki im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze, Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim oraz Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie. Placówki te otrzymają po 300 tys. zł. Taką samą kwotę otrzymał już Instytut Matki i Dziecka w Warszawie, sąsiadujący z główną siedzibą spółki.

Źródło: PGNiG