Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc złożył na ręce prezesa Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA Krzysztofa Urbasia podziękowania za wsparcie w walce z Covid-19.

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA, jako jedna w kluczowych spółek Skarbu Państwa w regionie, solidarnie i bardzo aktywnie włączył się w działania prewencyjne polskiego rządu, ukierunkowane na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa w kraju. Spółka skierowała pomoc zarówno do swoich pracowników, jak i podmiotów zewnętrznych.

W uzgodnieniu z ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Markiem Gróbarczykiem, na walkę z koronawirusem ZMPSiŚ przekazał dwie darowizny. Pierwsza z nich w kwocie miliona złotych trafiła do trzech szpitali – dwóch w Szczecinie: zakaźnego przy ul. Arkońskiej i PSK 1 przy ul. Unii Lubelskiej oraz do koszalińskiego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Tytusa Chałubińskiego. Za przekazane środki został zakupiony sprzęt potrzebny tym jednostkom, tj. respiratory, kardiomonitory, pompy infuzyjne oraz ambulans. Z kolei druga darowizna przeznaczona była na zakup aparatury służącej do wczesnej diagnostyki koronawirusa. Poza ZMPSiŚ SA ten zakup wsparły również Morska Stocznia Remontowa “Gryfia” oraz Polskie Terminale SA.

Pomimo pandemii porty w Szczecinie i Świnoujściu pracowały pełną parą. Ruch towarowy i obsługa statków odbywały się płynnie, oczywiście z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa chroniących przed Sars-Cov-2.

Autor: Monika Woźniak-Lewandowska