Mostostal Chojnice sp.k. z grupy kapitałowej Zamet otrzymała kontrakt na budowę 44 dźwigów portowych do międzynarodowych terminali kontenerowych we wschodniej części USA, podała Polska Agencja Prasowa.

Chojnicka spółka będzie odpowiadać za prefabrykację, próbne montaże w układzie płaskim dźwigarów i nóg stalowych oraz za malowanie elementów 42 dźwigów typu ASC i dwóch dźwigów typu RMG. Kontrakt zakłada, że Mostostal Chojnice wykonane elementy zabezpieczy antykorozyjnie i przygotuje je do załadunku na środek transportu morskiego.

Zdaniem cytowanego przez PAP prezesa spółki Artura Jeziorowskiego pozyskanie kontraktu świadczy o tym, że Mostostal Chojnice umacnia swoją pozycję w sektorze stoczniowym.

Chojnicka spółka jest jednym z czołowych producentów konstrukcji stalowych spawanych i skręcanych. Firma specjalizuje się w konstrukcjach mostowych, budowlanych, przemysłowych i offshorowych, a także w budowie maszyn i urządzeń.

W ostatnim czasie Mostostal Chojnice przeszedł zmiany organizacyjne: z początkiem 2018 r. przedsiębiorstwo zostało przeniesione ze spółki akcyjnej Zamet Industry S.A. do samodzielnej spółki komandytowej. Wspólnikiem jest Zamet S.A., który wniósł do spółki blisko 42 mln zł. Obecnie Mostostal Chojnice wchodzi w skład grupy kapitałowej Zamet, która z kolei należy do firmy TDJ S.A.

Podpis: tz