Polska Żegluga Morska, Gardno / Portal Stoczniowy

11 grudnia w Morskim Porcie Police odbył się chrzest statku Polskiej Żeglugi Morskiej – m/s “Gardno”. Matką chrzestną jednostki została długoletnia pracowniczka PŻM – Elżbieta Majchrowicz. W uroczystości udział wziął wiceminister Grzegorz Witkowski, podsekretarz stanu w resorcie gospodarki morskiej.

M/s “Gardno” to pierwszy z nowej serii jeziorowców PŻM, a więc masowców przystosowanych do żeglugi na Wielkich Jeziorach Amerykańskich – od dziesiątek lat strategicznego rynku armatora. Z nośnością 36,600 DWT należy do grupy laker-max, największych statków oceanicznych, które mogą przepływać przez system śluz i kanałów prowadzących na Wielkie Jeziora.

We flocie PŻM pływa również 13 innych jeziorowców, wybudowanych w ramach dwóch poprzednich serii (typ “Miedwie” oraz typ “Isa”).

Może Cię zainteresować:

Marek Gróbarczyk: prom ro-pax dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej będzie dostarczony w terminie

Marek Gróbarczyk: prom ro-pax dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej będzie dostarczony w terminie

11 grudnia w Morskim Porcie Police odbył się chrzest statku Polskiej Żeglugi Morskiej - m/s "Gardno". Matką chrzestną jednostki została długoletnia pracowniczka PŻM - Elżbieta Majchrowicz. W uroczystości udział wziął wiceminister Grzegorz Witkowski, podsekretarz stanu w resorcie gospodarki morskiej. Czytaj dalej

Chrzest m/s “Gardno” w Policach to powrót do tradycji, organizacji tych uroczystości przez PŻM w polskich portach.
Nieodłącznym elementem chrztu jest ceremonia poświęcenia – tej w Policach dokonał duszpasterz ludzi morza ks. Stanisław Flis.
M/s “Gardno” to 59 statek Polskiej Żeglugi Morskiej i jednocześnie trzeci odebrany ze stoczni w tym roku. W grudniu flota PŻM powiększy się jeszcze o dwa statki.

Polska Żegluga Morska S.A. poprawia swoją kondycję finansową w ramach programu naprawczego spółki, który realizuje zarząd komisaryczny pod przewodnictwem Pawła Brzezickiego od lutego 2017 roku.

Źródło: MGMiŻŚ/PŻM