Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej zaprasza na ósmą edycję Międzynarodowej Konferencji „Offshore Wind – Logistics & Supplies”, która odbędzie się w Gdyni, w Hotelu Courtyard by Marriott Waterfront, w dniach 16-17 października 2019 r.

Jest to jedyne w Polsce wydarzenie poświęcone w całości przemysłowi związanemu z sektorem morskiej energetyki wiatrowej.

Konferencja adresowana jest do wszystkich polskich podmiotów zainteresowanych realizacją zleceń dla sektora morskiej energetyki wiatrowej w Polsce i na świecie oraz do firm zagranicznych, chcących wejść na wschodzący polski rynek offshore wind.

Jego potencjał oszacowano w rządowym projekcie Polityki Energetycznej Polski do 2040 r.
na 10,3 GW mocy zainstalowanej. Według szacunków rządowych, Polska jest największym rynkiem wschodzącym tego sektora w Europie oraz plasuje się w pierwszej piątce rynków wschodzących w skali globalnej, tuż obok Chin oraz USA.

W ramach dwudniowego programu Konferencji z udziałem światowych liderów przemysłu offshore wind omówione zostaną najistotniejsze zagadnienia związane z dostawą kluczowych komponentów oraz usług na potrzeby realizacji projektów morskich farm wiatrowych w Polsce i  Europie. Przedmiotem rozważań prelegentów będą: morskie turbiny wiatrowe, konstrukcje wsporcze, wieże wiatrowe, elektroenergetyczna infrastruktura przesyłowa, specjalistyczne statki do obsługi projektów offshore wind w zakresie konstrukcji oraz bieżącej eksploatacji i wielu innych.

Nie zabraknie także głębokiego wglądu w bieżący stan realizacji polskich projektów morskich farm wiatrowych oraz perspektywy wzrostu tego sektora w horyzoncie najbliższych dwóch dekad.

Bardzo istotną funkcją Konferencji jest promocja polskiego przemysłu morskiej energetyki wiatrowej jako local content w łańcuchu dostaw dla projektów morskich farm wiatrowych .

Ważną rolę w programie odegra także dyskusja na temat potencjału polskich portów oraz możliwości ich wykorzystania w charakterze centrów operacyjno-logistycznych na potrzeby realizacji ogromnych i skomplikowanych projektów infrastrukturalnych, jakimi są morskie farmy wiatrowe realizowane obecnie oraz w przyszłości  na Morzu Bałtyckim.

Zapraszamy do uczestnictwa w Konferencji, która daje unikatową szansę spotkania oraz nawiązania w jednym miejscu i czasie relacji biznesowych ze światowymi liderami przemysłu morskiej energetyki wiatrowej oraz kluczowymi dla polskiego rynku inwestorami i deweloperami.

Więcej szczegółów na stronie www.offshore-conference.pl.

Źródło: PTMEW