Foto. abc NEWS

Na amerykańskim okręcie desantowym USS Bonhomme Richard który był dostosowywany do przenoszenia nowych myśliwców F-35B doszło do zaprószenia ognia. Według informacji od prowadzących śledztwo ponad 21 marynarzy i kilku cywilów zostało hospitalizowanych.

Pożar wybuchł na pokładzie okrętu desantowego USS Bonhomme Richard około 8:30 w niedzielę czasu lokalnego, poinformowała Marynarka Wojenna w San Diego.

Siedemnastu marynarzy, a także czterech cywilów, jest leczonych w miejscowym szpitalu z obrażeniami, które nie zagrażają życiu, Mike Raney, rzecznik Naval Surface Force, US Pacific Fleet, potwierdził owe zdarzenie.

Według informacji kilkanaście osób może być poważnie rannych.

W chwili wybuchu pożaru na pokładzie okrętu znajdowało się 160 marynarzy.

Raney powiedział, że na okręcie USS Bonhomme Richard, trwały prace remontowe, gdzie zatrudnionych było około 1000 osób.

USS Bonhomme Richard to śmigłowcowiec desantowy-dok typu Wasp, służący w US Navy od końca lat 90. ubiegłego wieku. Okręt ma wyporność ponad 41 tys. ton. Jednostka może przenosić m.in. poduszkowce desantowe, a z jej pokładu mogą operować śmigłowce, zmiennopłaty MV-22 Osprey i myśliwce AV-8B Harrier. Cumujący w San Diego okręt przystosowywany był od 2018 roku do przenoszenia i operowania z jego pokladu samolotów  F-35B.

Źródło: abc NEWS