W czwartek armator rejsów wycieczkowych Royal Caribbean poinformował o dwóch przypadkach pozytywnych wyników testu na COVID-19. Chodzi o gości znajdujących się na pokładzie statku Celebrity Millennium. Stan tych osób jest bezobjawowy. Osoby zarażone przebywają obecnie w izolacji.

Goście, którzy dzielili pokój, z osobami z pozytywnym wynikiem testu, są monitorowani przez zespół medyczny który znajduje się na statku. Armator poinformował również, że prowadzi śledztwo osób zarażonych, z kim miały kontakt i w jakich miejscach przebywały podczas rejsu.   

Celebrity Millennium jest jednym z pierwszych statków wycieczkowych które wznowiły w zeszłym tygodniu rejsy w Ameryce Północnej, po ponad rocznej przerwie. 5 czerwca statek wypłynął z St. Maarten na 7-dniowy rejs. Na pokładzie statku znajdowało się około 600 pasażerów, a od każdego z nich wymagano paszportów szczepionkowych na COVID-19.

W czerwcu, po spełnieniu kompleksowych wytycznych wydanych przez CDC, Royal Caribbean wznowił żeglugę, która obejmuje w pełni zaszczepioną załogę oraz osoby, które przedstawiły dowody szczepień przeciwko COVID-19.

Operatorzy rejsów wycieczkowych są jedną z ostatniej branży, która powraca do swoich działań sprzed pandemii. CDC określiło na początku tego roku ścisłe wytyczne dla przemysłu wycieczkowego dotyczące wznowienia rejsów, po tym jak w zeszłym roku niektóre statki stały się wylęgarnią wirusa.

Podpis: MD