19 sierpnia zakończyła się dwutygodniowa przerwa technologiczna w Stoczni Wojennej w Gdyni, podczas której prowadzone były intensywne prace związane z remontami krytycznej infrastruktury produkcyjnej.

Przeprowadzono m.in. kompleksowy remont podstacji zasilania stoczni w energię elektryczną i ciągu spawania sekcji płaskich, które gruntownego serwisu wymagały już od wielu lat i obfitowały w awarie. Wymieniono także część rurociągów ciepłowniczych, dzięki czemu w sezonie grzewczym spodziewane są znaczące oszczędności. Zamontowano również nowe rurociągi na niektórych odcinkach instalacji acetylenu, w której nieszczelności groziły poważnymi wypadkami. Przeprowadzono także wymianę wielu części zamiennych w stoczniowych żurawiach.

 

Ze względu na te naprawy ograniczono znacznie prowadzenie zadań produkcyjnych zabezpieczając tylko najbardziej kluczowe. Wykonywano m.in. próby morskie ORP Piast oraz piaskowanie i malowanie okrętów ORP Czernicki i ORP Arctowski przy użyciu agregatów spalinowych.

 

Bodajże pierwszy raz w historii Stoczni zdecydowaliśmy się na dwutygodniowe znaczne ograniczenie zadań produkcyjnych na rzecz zadań remontowych. Wymagało to precyzyjnego zaplanowania z dużym wyprzedzeniem m.in. zakupów części zamiennych, pracy podwykonawców i urlopów pracowników niezaangażowanych w zadania remontowe przy jednoczesnym dotrzymaniu wykonania zadań produkcyjnych na okrętach. Dzięki wysiłkowi w szczególności pracowników kadr, utrzymania ruchu i budowniczych osiągnęliśmy zakładane rezultatymówi Maciej Poprawski, dyrektor operacyjny w Stoczni Wojennej.

W okresie przerwy technologicznej na urlopach przebywała także większość pracowników umysłowych.

Wzorowaliśmy się na rozwiązaniach powszechnych na zachodzie Europy zarówno w stoczniach o profilu militarnym, jak i wielu innych zakładach produkcyjnych. Dzięki jednoczesnym dłuższym urlopom większości załogi udało nam się znacząco ograniczyć absencję w pozostałych miesiącach wakacyjnych, co przeszkadzało nam w efektywnej pracy w poprzednim roku. Zamierzamy to rozwiązanie kontynuować w przyszłości – informuje Konrad Konefał, prezes Stoczni.

Spółka prowadzi akcję rekrutacyjną i do końca roku zamierza zatrudnić ok. 50 nowych pracowników. Poszukiwani są spawacze, monterzy kadłubów, elektromonterzy, rurarze, malarze, elektronicy, automatycy, a także technolodzy, projektanci, pracownicy kontroli jakości i kooperacji.

Aktualne oferty zatrudnienia w PGZ Stoczni Wojennej można znaleźć na stronie internetowej www.pgzsw.pl w zakładce „Kariera”. Ponadto, Spółka zaprasza wszystkich chętnych do podjęcia zatrudnienia, do kontaktu pod numerem telefonu +48 58 625 80 42 oraz adresem poczty elektronicznej rekrutacja@pgzsw.pl.

Stocznia Wojenna oferuje pracownikom konkurencyjne wynagrodzenie na poziomie rynkowym oraz stabilne zatrudnienie w firmie, mającej zamówienia i uczestniczącej w postępowaniach, które zapewnią ciągłość pracy przez okres kilku najbliższych lat. Stocznia oferuje zatrudnienia na podstawie umowy o pracę lub współpracę na zasadzie własnej działalności gospodarczej, w zależności od indywidualnych preferencji pracowników.

Od przejęcia Stoczni przez Polską Grupę Zbrojeniową na początku ubiegłego roku pracę w spółce znalazło ponad 100 osób.

Źródło: PGZ Stocznia Wojenna