Prezydent Andrzej Duda w Gdyni / Portal Stoczniowy

Prezydent Andrzej Duda bierze udział w święcie Marynarki Wojennej, które zostało połączone z obchodami 100-lecia jej istnienia. – Mam, jako zwierzchnik sił zbrojnych, świadomość, że marynarce wojennej potrzebna jest ciągłość, nie tylko w tym znaczeniu, że ma bohaterskich żołnierzy, marynarzy, że ma oddanych cywilnych pracowników, że są wspaniałe rodziny związane z polskim morzem służące Polsce na morzu od pokoleń. Ta ciągłość jest i będzie – powiedział prezydent.

Prezydent Andrzej Duda zaznaczył także, że aby ta ciągłość mogła być zachowana potrzebne jest odpowiednie wyposażenie i uzbrojenie. Według prezydenta, infrastruktura polskiej marynarki wojennej wymaga odbudowy.

– To dzieło musi zostać zrealizowane – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

Zobacz też: Prezes PGZ Stoczni Wojennej: Rozpoczęliśmy rekrutację i inwestycje, przed nami nowe kontrakty.

Prezydent zapewnił w przemówieniu, że będzie współpracował w tym zakresie z dowództwem marynarki wojennej, a przede wszystkim z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem.

– Mamy absolutnie szczerą wolę, aby plan modernizacji polskiej marynarki zrealizować, abyście państwo mieli wyposażenie nowoczesne, bezpieczne, abyście nie tylko swoim męstwem, ale także uzbrojeniem mogli bronić naszego bezpieczeństwa, bronić wód terytorialnych Rzeczypospolitej, naszych granic i mogli wykonywać misję niesienia pokoju na świecie wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne i gdzie prowadzą nas zobowiązania sojusznicze – powiedział prezydent. – Jestem przekonany, że to zadanie uda nam się zrealizować – dodał Andrzej Duda.

– Niech żyje polska marynarka wojenna, niech żyje Polska – powiedział prezydent, kończąc swoje przemówienie.

Zobacz też: MON szykuje dokumenty do programu Miecznik.

Dzisiaj w Gdyni odbywają się obchody święta marynarki wojennej. W ich ramach odbędzie się parada morsko-lotnicza, w której weźmie udział ok. 20 okrętów z Polski oraz osiem jednostek państw sojuszniczych.

Źródło: KPRP, Fot.: Jakub Szymczuk/KPRP

Przemysł stoczniowy – więcej wiadomości z branży znajdziesz tutaj.