Jak informuje rzecznik prasowy Inspektoratu Uzbrojenia mjr. Krzysztof Płatek, w ubiegłym miesiącu do Inspektoratu Uzbrojenia  wpłynęła oferta na budowę okrętu ratowniczego o kryptonimie Ratownik.

“Informuję, że w dniu 15 października br. konsorcjum w składzie: Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. (lider), PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. i Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A. złożyło Wstępny Formularz Negocjacyjny w ramach prowadzonego przez Inspektorat Uzbrojenia postępowania na dostawę okrętu ratowniczego RATOWNIK. Aktualnie trwa ocena złożonych dokumentów”- rzecznik prasowy Inspektoratu Uzbrojenia.

Przypominamy, że na początku bieżącego roku Inspektorat Uzbrojenia zerwał umowę na dostawę jednostki  z konsorcjum dostawców z grupy PGZ. Jak się okazuje mimo niepowodzenia pierwszej umowy przystąpiono do kontynuacji programu. Liczmy na to, że tym razem dostawa zostanie zrealizowana, a co za tym idzie Marynarka Wojenna wprowadzi kolejny okręt do służby. Nie jest również tajemnicą że projekt ten, w obliczu trudnej sytuacji PGZ SW, ma duże znaczenie dla być albo nie być tejże stoczni. 

Będziemy skrupulatnie obserwować przebieg postępowania i zadawać trudne pytania zarówno zamawiającemu jak i wykonawcy.

Podpis: MD