polska żegluga bałtycka / portal stoczniowy

Polska Żegluga Bałtycka w trakcie tegorocznego sezonu znowu zaoferuje pasażerom rejsy na trasie pomiędzy Świnoujściem a Rønne na wyspie Bornholm. Pierwszy w tym roku rejs zaplanowano na 29 czerwca.

Połączenie pomiędzy Świnoujściem a Rønne ma charakter sezonowy. Realizowane jest w okresie wakacyjnym. W tym roku przeprawy na tej trasie znów będą obsługiwane promem Cracovia. Rejsy będą odbywać się w soboty, począwszy od 29 czerwca. Ostatni statek w barwach Polferries pojawi się na tej linii w tym roku 31 sierpnia.

Może Cię zainteresować:

Unity Line zaprasza na pokład i kusi promocjami

Unity Line zaprasza na pokład i kusi promocjami

Polska Żegluga Bałtycka w trakcie tegorocznego sezonu znowu zaoferuje pasażerom rejsy na trasie pomiędzy Świnoujściem a Rønne na wyspie Bornholm. Pierwszy w tym roku rejs zaplanowano na 29 czerwca. Czytaj dalej

Przeprawa pomiędzy Polską a duńską wyspą zajmować będzie 5 godzin. Powtórne uruchomienie tego serwisu już odpowiedzią na olbrzymie zainteresowanie turystów tym kierunkiem, o czym przed ubiegłoroczną inauguracją informował szef PŻB, Piotr Redmerski. W ubiegłym roku, w kwietniu Cracovia obsłużyła na tej trasie rejs techniczny (oceniano wówczas, czy nabrzeże w duńskim porcie dopasowane jest do obsługi promu Cracovia), a pierwszy statek, już z pasażerami, wypłynął 30 czerwca.

Zbudowany w 2002 r. prom Cracovia, który będzie obsługiwał rejsy na Bornholm, ma 180 metrów długości, 24 metry szerokości, a na pokład może przyjąć 650 pasażerów. Jednostka dysponuje też linią ładunkową o długości 2196 metrów. Jej znakiem charakterystycznym jest oryginalne malowanie, które zdobi dziób promu.

Do 2010 r. połączenie na Bornholm było obsługiwane przez prom Pomerania.

Źródło: promyskat.pl.