Podczas ostatnich obchodów święta marynarki wojennej prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin powiedział, że w 2018 roku w sumie rosyjska flota otrzyma 26 nowych jednostek. Z kolei kilka dni temu wicepremier Rosji podczas konferencji w ministerstwie obrony podkreślił, że większość przewidzianych na ten rok kontraktów na budowę nowych okrętów dla marynarki wojennej już została podpisana, a odpowiednie środki finansowe zostały zabezpieczone.

W swoim wystąpieniu podczas obchodów święta marynarki wojennej Władimir Putin powiedział, że spośród 26 okrętów, których dostawy zaplanowano na ten rok, cztery będą wyposażone w rakiety manewrujące Kalibr.

Podczas wystąpienia Władimir Putin powiedział, że modernizacja techniczna rosyjskiej flota wojenna powinna stać się motorem, który napędzi „przełom technologiczny” Rosji. W jego ocenie marynarka wojenna jako pierwsza przyswaja najnowsze osiągnięcia nauki i inżynierii.

Zobacz też: Marynarka wojenna – wysunięta obecność w muzeach [KOMENTARZ]

Kilka dni później w rosyjskim ministerstwie obrony odbyła się konferencja. Agencja informacyjna TASS przekazała, że większość kontraktów na budowę nowych okrętów wojennych dla rosyjskiej marynarki w ramach programu zamówień obronnych już została podpisana. Opinię taką wyraził wicepremier Federacji Rosyjskiej Jurij Borisow. Jak zaznaczył, środki finansowe na już podpisane umowy zostały zabezpieczone. Dodał jednak, że biorąc pod uwagę cały program budowy nowych okrętów dla marynarki wojennej oraz modernizacji i napraw tych, które są obecnie na wyposażeniu floty, konieczne będzie rozwiązanie pewnych problemów związanych z finansowaniem.

Podpis: tz

Marynarka wojenna – więcej wiadomości na ten temat znajdziesz tutaj.