MHI Vestas Offshore / Portal Stoczniowy

Baltic Power, spółka z grupy Orlen, rozpoczyna badania środowiskowe oraz pomiary warunków wietrzności na obszarze posiadanej koncesji na morską farmę wiatrową na Bałtyku. Łączna moc tej inwestycji może wynieść nawet 1,2 GW.

W celu wykonania badań środowiskowych i pomiarów wietrzności dla projektu morskiej farmy wiatrowej Orlenu zawarta została umowa z konsorcjum firm Mewo S.A. oraz Instytutem Morskim w Gdańsku.

Cel to uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia oraz określenie produktywności morskiej farmy wiatrowej.

Może Cię zainteresować:

Centrala Polskiej Grupy Energetycznej przejmie offshore? Jest nowy prezes PGE Energia Odnawialna

Centrala Polskiej Grupy Energetycznej przejmie offshore? Jest nowy prezes PGE Energia Odnawialna

Baltic Power, spółka z grupy Orlen, rozpoczyna badania środowiskowe oraz pomiary warunków wietrzności na obszarze posiadanej koncesji na morską farmę wiatrową na Bałtyku. Łączna moc tej inwestycji może wynieść nawet 1,2 GW. Czytaj dalej

– Znaczenie odnawialnych źródeł energii będzie rosło i nie możemy  przegapić tej szansy na zrównoważony rozwój. Dlatego w zaktualizowanej strategii postawiliśmy również na rozwój energetyki niskoemisyjnej. Podpisanie umowy w zakresie badań środowiskowych i pomiarów warunków wietrzności to kolejny krok w pracach przygotowawczych zmierzających do budowy morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku – mówi Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

W maju ubiegłego roku państwowy koncern paliwowy powołał zespół specjalistów w celu przygotowania i realizacji projektu na wykonanie koncepcji technicznej budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku.

Jak zapewnia spółka, przygotowania do budowy morskich wiatraków stanowią dla niej jeden ze strategicznych kierunków rozwoju na najbliższe lata.

Już teraz PKN Orlen jest czwartym wytwórcą energii elektrycznej w Polsce, a – jak ocenia spółka – posiadane aktywa w elektroenergetyce, w tym dwa bloki gazowo-parowe w Płocku i Włocławku, mają stanowić dobre źródło bilansowania farm wiatrowych w przypadku niedoborów mocy.

Źródło: www.gramwzielone.pl