W tym roku sezon wycieczkowy w Porcie Gdynia rozpocznie się 9 maja i potrwa do 19 października. Sezon zainauguruje jednostka “MSC Orchestra”. Planowane są wizyty 54 jednostek.

Istotnym punktem będzie także wizyta słynnego statku “Queen Elizabeth” (planowana na 21 czerwca b.r.). Do portu ma również zawinąć olbrzym “Mein Schiff 1”, który będzie najdłuższą jednostką pasażerską – o długości blisko 316 metrów. “Mein Schiff 1” zawita do Portu Gdynia w ciągu sezonu jeszcze poza tym 5-krotnie. Na finał sezonu 19 października planowana jest wizyta “AIDAbella”.

Zarząd i władze Portu Gdynia od lat prowadzą intensywne działania promocyjne na rzecz rozwoju żeglugi wycieczkowej na Bałtyku. Dzięki nim Port Gdynia słynie z bezpieczeństwa i dużej atrakcyjności. Świetną okazją do promocji były niedawne targi (13-16 marca b.r.) branży “SeaTrade Cruise Global” w Fort Lauderdale (Stany Zjednoczone). Spółka Zarządu Morskiego Portu Gdynia aktywnie wówczas wspierała kolejne inicjatywy na rzecz rozwoju portu oraz regionu Pomorza.

– Cieszymy się, że Gdynia wpisała się na stałe jako port znany z obsługi dużych statków pasażerskich – mówi Adam Meller, Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia. – Mam nadzieję, iż liczba zawinięć pasażerskich jednostek do Portu Gdynia z roku na rok będzie coraz większa, co będzie miało swoje odzwierciedlenie w liczbie turystów. Należy pamiętać, że obecność statków pasażerskich w Porcie Gdynia to wspaniała promocja zarówno portu i miasta oraz województwa Pomorskiego – tłumaczy.

 

ad

Źródło: Port Gdynia