Orlen Projekt i Energa Invest – spółki z grupy kapitałowej Orlen, należące do PKN Orlen i Energi – w ramach zawartej umowy ramowej, wspólnie realizują zamówienia m.in. z zakresu energetyki, podał PKN Orlen. Jednym z nich jest opracowanie koncepcji oraz dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla budowy instalacji fotowoltaicznych w terminalach paliwowych oraz zakładach produkcyjnych w Płocku i Trzebini. 

Współpraca spółek to przykład synergii i możliwości, jakie gwarantuje szeroki rynek połączonych branż rafineryjno–petrochemicznej oraz energetycznej, zaznaczył koncern.

Spółki przystąpiły do współpracy przy realizacji zamówienia, które obejmuje opracowanie koncepcji oraz dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla budowy instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 19 MW, w terminalach paliwowych w: Ostrowie Wielkopolskim, Żurawicy, Sokółce, a także w zakładzie produkcyjnym w Płocku, zakładzie produkcyjnym w Trzebini oraz we włocławskim Anwilu, podkreślono.

Kolejnym zamówieniem, które zrealizują Orlen Projekt i Energa Invest, będzie m.in. sporządzenie kosztorysu dla budowy nowego zbiornika retencyjnego oraz opracowanie dokumentacji technicznej dla systemów zabezpieczeń technicznych na terenie zakładów PTA we Włocławku i terminalu paliwowego w Świnoujściu, z uwzględnieniem pełnienia nadzoru autorskiego, zapowiedziano również.

“Działamy z Energą Invest w ramach jednej grupy kapitałowej. Współpraca, którą podjęliśmy, umożliwia wzajemne wykorzystanie potencjału oraz kompetencji obu firm, a co za tym idzie rozszerzenie zakresu świadczonych usług. Doskonała znajomość branż, w których funkcjonujemy, a także ugruntowana pozycja na rynku, są gwarancją wykonywania zadań na najwyższym poziomie” – powiedział prezes Orlen Projekt Marcin Kasza, cytowany w komunikacie.

“Działalność biznesowa obu spółek jest realizowana w podobnych zakresach kompetencyjnych – opiera się na zadaniach projektowych, miedzy innymi w szeroko rozumianym obszarze energetyki. Zainicjowana współpraca pozwoli nam szukać synergii, która przyczyni się do dalszego, dynamicznego rozwoju każdej ze spółek i przyniesie korzyści całej Grupie Orlen” – dodał prezes Energa Invest Marek Konieczny.

Orlen Projekt z Grupy Orlen świadczy pełen zakres usług inżynierskich w przemyśle rafineryjnym i petrochemicznym, w tym przygotowywanie dokumentacji projektowej na wszystkich poziomach procesu inwestycyjnego, a także zakupy dóbr inwestycyjnych oraz budowanie i uruchamianie inwestycji.

Źródło: ISBnews