Foto. AMW

Nietypową akcją podchorążowie i kadra Akademii Marynarki Wojennej wsparli trójmiejskie placówki medyczne. Potrzebne okazały się spraye przeciw parowaniu gogli i przyłbic ochronnych. Wyzwanie podjął Batalion Szkolny AMW, gdzie z inicjatywy kadry zorganizowano zbiórkę pieniędzy. Zebrane środki wśród podchorążych i kadry pozwoliły na zakup 252 puszek sprayu. Przeprowadzona akcja to odzew na apel szpitali i jednostek medycznych z Gdańska i Gdyni.

Personel medyczny czeka na maseczki, fartuchy, kombinezony ochronne czy rękawice. Potrzebuje okularów, ale także preparatów zapobiegających parowaniu szkieł – stąd  spontaniczna akcja zakupu środków zapobiegających parowaniu” – tłumaczy zastępca dowódcy Batalionu Szkolnego kmdr ppor. Jakub Jasiaczyk.

Szczególne podziękowania skierowane są dla sprzedawcy, który naliczył jedynie 1 grosz marży sklepu.
Po telefonicznym rozeznaniu bieżących potrzeb w Trójmieście, środki zostały przekazane dla:
– 7. Szpitala MW w Gdańsku,
– Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku,
– Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdańsku,
– Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni.

Ponadto, motywacji do zbiórki dodał zastępca dowódcy Batalionu Szkolnego, który zadeklarował, iż do kwoty jaką zbiorą podchorążowie V roku, dołoży taką samą kwotę od siebie. Oczywiście, jak na oficera przystało słowa dotrzymał. Zebrano łącznie ponad 1600 zł.

To już kolejna akcja wspierająca jednostki medyczne przeprowadzona przez społeczność akademicką naszej Uczelni. Wcześniej kadra, podchorążowie i pracownicy cywilni zaangażowali się w produkcję przyłbic ochronnych i szycie maseczek ochronnych dla ośrodków medycznych. W Uczelni organizowana jest również zbiórka używanych komputerów, które docelowo trafiają dla potrzebujących dzieci, aby mogły uczestniczyć w nauce zdalnej.

Żródło: AMW