Fot. Stena Line

Stena Line zmodernizuje kolejne dwa promy wchodzące w skład jej floty. Chodzi o jednostki, które obsługują na co dzień połączenie Trelleborg-Rostock.

Prace mają się rozpocząć jeszcze w grudniu. Obejmą one m.in. modernizację kabin oraz stref przeznaczonych dla pasażerów na obsługujących wspomniane połączenie promach Mecklenburg-Vorpommern oraz Skåne. Po zakończeniu robót pasażerowie będą mogli korzystać z przestronnych i jasnych.

Modernizacje będą się odbywać w stoczniach. Prace remontowe prowadzone na obu promach mają pozostać bez wpływu na działalność operacyjną przewoźnika.

„Inwestycje oraz renowacje tych dwóch statków są istotnym elementem podróży zmierzającej do zapewnienia naszym gościom fantastycznych doświadczeń w czasie podróży” – powiedział Ron Gerlach ze Stena Line.

Wszelkie prace remontowane mają zostać ukończone przed przyszłorocznym szczytem sezonu. Wartość inwestycji wyniesie ok. 5 milionów euro.

Stena Line podkreśliła, że na trasie Rostock-Trelleborg udało się odnotować w ostatnich latach imponujące wzrosty. W tym roku liczba pasażerów na tej linii po raz pierwszy przekroczy 400 tysięcy.

Źródło: promyscat.pl