Gdańska stocznia Sunreef Yachts, światowy lider w produkcji luksusowych i spersonalizowanych katamaranów, wybuduje w pełni karbonowy żaglowy superjacht Sunreef 80. Karbonowa edycja Sunreef 80 zostanie zwodowana i doręczona właścicielowi w 2020 roku.

Właścicielem jachtu jest doświadczony żeglarz, który zdecydował się zbudować swój nowy statek z Sunreef Yachts po wyczarterowaniu jednostki Sunreef 74.

Spersonalizowany układ kabin jachtu będzie obejmował przestronne zakwaterowanie dla 11 gości i załogi. Przy bezwietrznej pogodzie, Sunreef 80 skorzysta z pomocniczego napędu 2 silników o mocy 280 KM.

Sunreef 80 to wszechstronny model jachtu żaglowego, który swoją premierę miał w ubiegłym roku i jest jednym z najlepiej sprzedających się katamaranów stoczni.

Przed miesiącem jeden z najwybitniejszych tenisistów na świecie, Rafael Nadal zamówił właśnie katamaran 80 Sunreef Power. Do zakupu najnowszego modelu jachtu motorowego zainspirował go zarówno wakacyjny czarter na jednej z jednostek gdańskiej stoczni ,jak i wielokrotne wizyty na pokładzie katamaranów Sunreef Yachts.

Już wkrótce Sunreef Yachts zaprezentuje jeden z modeli Sunreef 80 podczas tegorocznych targów Cannes Yachting Festival.

Do tej pory stocznia Sunreef Yachts może poszczycić się zwodowaniem ponad 100 jachtów, żaglowych i motorowych, a eleganckie sylwetki katamaranów Sunreef można spotkać na każdym akwenie na świecie.

Sunreef Yachts jest już niekwestionowanym liderem w projektowaniu i produkcji luksusowych katamaranów, reprezentujących polski przemysł jachtowy na wielu międzynarodowych targach nautycznych m.in. w Monaco, Cannes, Miami, Dubaju, Fort Lauderdale, Katarze czy Singapurze.

Za sukcesem i rozwojem prestiżowej marki Sunreef Yachts stoi Francis Lapp – jej założyciel i prezes.

Podpis   ER