Szef BBN Paweł Soloch będzie w czwartek reprezentował Polskę na posiedzeniu Rady Północnoatlantyckiej w Brukseli – poinformowało PAP BBN. Podczas spotkania omówione zostaną bieżące działania NATO, prace nad nową koncepcją strategiczną i przygotowania do szczytu NATO w Madrycie w 2022 r.

W Kwaterze Głównej NATO w Brukseli odbędzie się w czwartek posiedzenie Rady Północnoatlantyckiej z udziałem głównych doradców ds. bezpieczeństwa narodowego z państw członkowskich. Polskę, na zaproszenie Sekretarza Generalnego NATO Jensa Stoltenberga, reprezentował będzie doradca Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego minister Paweł Soloch – poinformował PAP rzecznik prasowy BBN Marcin Skowron.

Z informacji wynika, że spotkanie poświęcone będzie omówieniu bieżących działań Sojuszu Północnoatlantyckiego, a także prac nad nową Koncepcją Strategiczną NATO oraz przygotowań do Szczytu NATO w Madrycie w 2022 r.

Rzecznik BBN przypomniał też, że spotkanie Rady Północnoatlantyckiej było przedmiotem zeszłotygodniowej rozmowy Szefa BBN z Jake’m Sullivanem, doradcą Prezydenta USA Joe Bidena ds. Bezpieczeństwa Narodowego.

Podczas pobytu w Brukseli szef BBN odbędzie też spotkania bilateralne z wybranymi doradcami z innych państw NATO.

Autor: Krzysztof Kowalczyk/PAP

https://portalstoczniowy.pl/category/marynarka-bezpieczenstwo/