tallink / portal stoczniowy

Grupa Tallink nie od dziś podąża z duchem czasu. Innowacyjność estońskiego przewoźnika manifestuje się czasami w bardzo dosłowny sposób. Już wkrótce na jednym ze statków operatora pojawi się… robot.

Zbudowany w 2014 r. Pepper zdążył już nieźle namieszać w świecie robotyki. Często prezentowany jest jako przykład jednego z najbardziej niezwykłych dokonań myśli inżynieryjnej. Humanoidalny robot wchodzi w interakcje z ludźmi, a dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji jest w stanie odczytywać emocje osób.

Może Cię zainteresować:

Prom Polskiej Żeglugi Bałtyckiej w tym sezonie wraca na Bornholm

Prom Polskiej Żeglugi Bałtyckiej w tym sezonie wraca na Bornholm

Grupa Tallink nie od dziś podąża z duchem czasu. Innowacyjność estońskiego przewoźnika manifestuje się czasami w bardzo dosłowny sposób. Już wkrótce na jednym ze statków operatora pojawi się... robot. Czytaj dalej

Teraz z niezwykłym robotem będzie można się spotkać dzięki firmie Tallink. Pepper już od tego tygodnia będzie demonstrował swoje możliwości w lobby głównej siedziby grupy Tallink w stolicy Estonii. Wkrótce swój potencjał zaprezentuje zaś pasażerom, którzy pojawią się na pokładzie flagowej jednostki należącej do armatora – na promie Megastar.

Jak poinformował przewoźnik, głównym zadaniem Peppera będzie dostarczanie rozrywki pasażerom, którzy korzystają z przeprawy na trasie Tallinn-Helsinki.

Pepper został zaprezentowany po raz pierwszy na konferencji w 2014 r. Robot stworzony przez specjalistów z SoftBank Robotics rok później trafił do sprzedaży, stając się – pomimo niemałej ceny – prawdziwym hitem. Robot, który potrafi odczytywać ludzkie emocje, m.in. poprzez analizę głosu, jest nie tylko zabawką czy narzędziem służącym celom edukacyjnym. Wykorzystywany jest też komercyjnie, np. w placówkach oraz biurach firm, gdzie wita klientów.

Źródło: promyskat.pl.