Tallink Prom / Portal Stoczniowy

Estońska grupa morska Tallink opublikowała wyniki korporacyjne za drugi kwartał 2018 roku. Armator chwali się rekordową ilością pasażerów przewiezionych czerwcu.

W czerwcu br. estoński armator przewiózł więcej pasażerów niż kiedykolwiek w analogicznym okresie w historii działalności firmy. Liczba pasażerów wyniosła dokładnie 989 445, co oznacza wzrost o 1,4 proc. w porównaniu z czerwcem 2017 r.

Zobacz też: Kongsberg dostarczy sonary dla rakietowych korwet fińskiej marynarki wojennej.

Grupa Tallink znaczące wzrosty przewozów pasażerskich odnotowała na trasach Estonia-Finlandia oraz Estonia-Szwecja. W pierwszym przypadku liczba pasażerów wyniosła 512 077, co oznacza wzrost o 1 proc. w porównaniu z czerwcem ub.r. Z kolei na drugiej trasie Tallink przewiózł 101 249 osób, co dało wzrost wynoszący 3,9 proc. w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej.

Estoński armator podkreślił w komunikacie, że odnotował istotny wzrost także w segmencie transportu cargo. W samym czerwcu br. statki Tallink przewiozły 32 450 jednostek ładunkowych, co oznacza wzrost o 5,2 proc. w porównaniu z czerwcem 2017 r.

Grupa Tallink podała, że wzrost odnotowała także w przypadku przewozu samochodów. Dyrektor finansowy grupy Tallink Veiko Haavapuu mówi, że wzrost przewozów pasażerskich dotyczył prawie wszystkich tras obsługiwanych przez statki estońskiego armatora, zaś w przypadku transportu towarowego nie było wyjątków i poprawę wyników odnotowano na wszystkich trasach. Jak podkreśla, ogółem wzrost przewozów w segmencie cargo wyniósł 10,1 proc.

Zobacz też: Pakistańska marynarka kupuje cztery korwety wielozadaniowe.

Grupa Tallink to wiodący dostawca usług transportu pasażerskiego i towarowego w północnym regionie Morza Bałtyckiego. Flota firmy składa się z 14 statków i pływa pod markami Tallink oraz Silja Line na siedmiu różnych trasach. Grupa Tallink zatrudnia ponad 7 tys. pracowników, a w 2017 r. przewiozła ponad 9,8 mln osób. Spółka AS Tallink Group jest notowana na giełdzie papierów wartościowych w stolicy Estonii.

Podpis: łp

Przemysł stoczniowy – więcej wiadomości z branży znajdziesz tutaj.