Costa Cruises Liverpool / Portal Stoczniowy

W tym roku Liverpool Cruise Terminal zamierza przyjąć 86 statków wycieczkowych, które przywiozą do miasta 165 tys. pasażerów o członków załóg. Według prognoz, ma to wygenerować nawet 12 mln funtów przychodów dla lokalnej gospodarki.

Jeżeli prognoza ta się sprawdzi, będzie to oznaczało istotny wzrost ruchu statków wycieczkowych w porcie w porównaniu z rokiem 2018. Wówczas terminal w Liverpoolu przyjął 57 statków wycieczkowych. Z ich pokładu zeszło ok. 100 tys. osób. Turyści i członkowie załóg statków wycieczkowych w ubiegłym roku w kasach lokalnych przedsiębiorców zostawili ok. 7 mln funtów.

Może Cię zainteresować:

Włoski holding Fincantieri ma portfel zamówień o wartości ponad 24 mld dolarów

Włoski holding Fincantieri ma portfel zamówień o wartości ponad 24 mld dolarów

W tym roku Liverpool Cruise Terminal zamierza przyjąć 86 statków wycieczkowych, które przywiozą do miasta 165 tys. pasażerów o członków załóg. Według prognoz, ma to wygenerować nawet 12 mln funtów przychodów dla lokalnej gospodarki. Czytaj dalej

Peter Murney, szef działu Cruise and Marine Operations w porcie mówi, że Liverpool jest jednym z najlepszych miejsc do obsługi statków wycieczkowych w Europie. Jego zdaniem zeszłoroczny wynik potwierdza, że port jest jednym z ważniejszych graczy w tym segmencie rynku. Podkreśla jednak, że rok 2019 będzie jeszcze lepszy dla portu.

Tegoroczny sezon statków wycieczkowych w Liverpoolu otworzy wizyta należącego do linii Costa Cruises statku Costa Mediterranea, który zawinie do portu 12 kwietnia. To 293-metrowy statek zbudowany w 2003 roku, który zabiera na pokład 2 680 pasażerów oraz 920-osobową załogę. Na statku znajduje się 1057 kabin, z czego 70 proc. ma własne balkony. Kabiny rozlokowane są na 12 pokładach. Kilka dni wcześniej, 7 kwietnia statek wypłynie z portu Ijmuiden w Holandii i rozpocznie rejs po Wyspach Brytyjskich.

Poza tym w tym sezonie port w Liverpoolu odwiedzą m.in. statki Celebrity Reflection (Celebrity Cruises), Viking Jupiter (Viking Cruises), Norwegian Spirit (Norwegian Cruise Line). Wszystkie te statki w sezonie 2019 do liverpoolskiego portu zawiną aż trzy razy. Dużą atrakcją sezonu 2019 będzie także wizyta statku Disney Magic (Disney Cruise Line), który zawinie do Liverpoolu 13 września.

Podpis: tz