Transport morski / Portal Stoczniowy

Dzięki nowoczesnym rozbudową dróg i produkcji specjalistycznych maszyn transport ponadgabarytowy jest możliwy. Jednakże transport morski nadal jest najskuteczniejszym sposobem przewożenia towarów, który stosuje się na szeroką skalę.

Transport morski – na czym polega?

Tak, jak mówi sama nazwa – transport morski polega na przewożeniu towaru drogą wodną. Może się to odbywać przez morza i oceany, z portu do portu. Na ogół jest on bardzo korzystny cenowo i to najważniejsza cecha, dzięki której wiele firm decyduje się właśnie na ten sposób przewozu. Statki są pakowne, dzięki czemu mogą z łatwością przewieźć dużą partię towaru. Jednakże transport morski ma jedną, znaczącą wadę – wydłużony czas oczekiwania na określony ładunek.

Transport morski — rodzaje

W tym zakresie można wyróżnić:

  • Transport morski przybrzeżny;
  • Transport morski krajowy;
  • Transport morski międzynarodowy.

Transport morski samochodów, jak i innych towarów odbywa się przede wszystkim statkami, których specjalne rodzaje są przeznaczone do określonych ładunków. Tego typu okręty zdecydowanie różnią się od tych pasażerskich, czyli tych, którzy przewożąc ludzi.

Wśród rodzajów przewozów najbardziej wyróżniają się i są zdecydowanie najczęściej stosowany. Jest to transport morski kontenerowy. Towar wówczas pokonuje trasę w specjalnie przygotowanych dla nich pojemnikach. Jeżeli jest to żywność, to stosuje się wówczas specjalne kontenery chłodnicze.

Warte wspomnienia są również masowce czy drobnicowce, które są przeznaczone do przewożenia małych i pojedynczych przedmiotów. Wsypywane są do odpowiednio przeznaczonych miejsc, dzięki czemu można z łatwością przewieźć ich nawet duże ilości.

Ostatnim typem są tankowce, których zadaniem jest przewożenie substancji płynnych. Można również transportować substancje gazowe w stanie lotnym.

Transport morski – postaw na profesjonalistów!

Firma SPT sp. z o.o. już 2006 roku świadczy usługi w zakresie transportu morskiego. Spedycja to dla nich codzienność! Firma zajmuje się przewożeniem towaru drogami tradycyjnymi, jak i morskimi. Jako nieliczni są znaczącymi partnerami dla firm w regionie Kaukazu czy Bliskiego Wschodu. Powierz transport morski profesjonalistom!

Więcej informacji: https://spt24.eu/oferta/

Artykuł zewnętrzny.