Stena Spirit / Portal Stoczniowy

Linia Stena Line poinformowała, że na jednym ze statków, który obsługuje połączenie Gdynia-Karlskrona, otworzyła specjalną strefę do treningu kardio.

Rejs statkiem Stena Line pomiędzy Gdynia i szwedzkim portem w Karlskronie trwa około 10 godzin. I choć możliwości ciekawego spędzania tego czasu na pokładzie wycieczkowca nie brakuje, to jednak Stena Line właśnie zafundowała pasażerom kolejną. O otwarciu specjalnej strefy do treningu kardio firma poinformowała na twitterze.

Z maszyn eliptycznych będą mogli korzystać pasażerowi statku Stena Spirit. To duży prom pasażersko-samochodowy i – co ciekawe – jedna z największych jednostek stale pływających po Morzu Bałtyckim. Statek ma 170 metrów długości i 29 metrów szerokości i może zabrać na pokład nawet 1 700 pasażerów i 460 samochodów.

Co jeszcze ciekawsze, statek powstał w Polsce. W latach osiemdziesiątych zbudowała go Stocznia Szczecińska. W 1988 roku jednostkę wprowadzono do regularnego użytku pod nazwą Stena Scandinavica, ale po generalnej przebudowie, którą przeprowadzono w 2011 roku w szwedzkim Göteborgu, jednostka otrzymała nową nazwę i od tego czasu pływa po Bałtyku jako Stena Spirit.

Jednostka obsługuje regularne połączenie i w Gdyni można wejść na jego pokład w zasadzie codziennie. Na przykład za bilet na rejs do Karlskrony, który rozpocznie się w środę o godzinie 9 rano w Gdyni, zapłacimy 159 złotych. W Szwecji będziemy o 19:30.

Kiedy już znajdziemy się na pokładzie statku Stena Spirit, raczej nie będziemy się nudzić, nawet jeśli nie przepadamy za treningiem kardio. Stena Spirit to siedem barów i restauracji, sklep, w którym za zakupy zapłacimy 30 proc. mniej niż na lądzie. Na statku znajdziemy też SPA – mały świat masaży i odnowy biologicznej. Są tam sauny oraz specjaliści, którzy przygotują nam regeneracyjną kąpiel lub zabieg kosmetyczny. Żeby zobaczyć, jak wygląda SPA na pokładzie statku Sten Spirit, wystarczy, że klikniesz w ten link.

W sumie połączenie pomiędzy Gdynią i Karlskroną obsługują cztery statki: Stena Spirit, Stena Vision, Stena Baltica, Stena Nordica, Firma proponuje pasażerom możliwość odbycia wirtualnego spaceru po pokładzie. Żeby zajrzeć na pokład na pokład statku Stena Spirit należy kliknąć tutaj.  

Źródło: www.ostkatkach.pl