Fot. Archiwum/Reuters

Co najmniej 39 uchodźców utonęło we wtorek u wybrzeży Tunezji po tym, jak na morzu przewróciły się dwie prowizorycznej konstrukcji łodzie. Uratowanych zostało 165 osób z różnych państw afrykańskich.

Uchodźcy w nocy z poniedziałku na wtorek wypłynęli z Tunezji, próbując dostać się do Europy. Obydwie łodzie, którymi płynęli, w pewnym momencie zaczęły tonąć i wszyscy pasażerowie znaleźli się w wodzie. Rozbitków ratowała tunezyjska straż przybrzeżna z miasta Sfax na wschodzie kraju.

Według raportu ministerstwa obrony Tunezji uratowano 165 osób i znaleziono 39 ciał. Wśród ofiar śmiertelnych jest co najmniej czworo dzieci, ale liczby te mogą się zmienić, bowiem poszukiwania na morzu nadal trwają.

Agencja AFP pisze, że organizacje pozarządowe, ratujące migrantów na Morzu Śródziemnym, obserwują coraz bardziej niepokojącą sytuację – sukcesywnie wzrasta liczba osób porywających się na ryzykowną podróż drogą morską do Europy. Obecnie, mimo trudnych często warunków pogodowych, niemal codziennie łodzie z uchodźcami wypływają z północnych wybrzeży Afryki.

Źródło: PAP