Zdjęcie z morskiej farmy wiatrowej Borkum Riffgrund 1

Covestro, wiodący na świecie dostawca wysokowydajnych materiałów polimerowych, podpisał 10-letnią korporacyjną umowę zakupu energii z Ørsted. Zakup obejmuje moc 100 MW z planowanej morskiej farmy wiatrowej Borkum Riffgrund 3.

Covestro z siedzibą w Leverkusen w Niemczech podpisał 10-letnią umowę o stałej cenie z Ørsted, w celu odbioru zielonej energii, która zostanie wyprodukowana w planowanej przez Ørsteda Borkum Riffgrund 3 morskiej farmie wiatrowej. W pełnie zostanie ona oddana do użytku w 2025 r., z zastrzeżeniem ostatecznej decyzji inwestycyjnej Ørsted.

​​Covestro jest notowana na giełdzie we Frankfurcie i zatrudnia 16 800 osób na całym świecie. To pierwsza dużą firma chemiczna w Niemczech, która podpisała długoterminową umowę zakupu energii z nowego zasobu z dostawcą energii odnawialnej.

-„Kupując zieloną energię elektryczną, wspieramy naszą kompleksową strategię zrównoważonego rozwoju i przygotowujemy się na oczekiwany wzrost cen energii i kosztów CO2. Zakładamy, że pozwoli nam to zainspirować i zmotywować naszych klientów i odpowiednie łańcuchy wartości w kierunku zrównoważonej produkcji przemysłowej” -powiedział CEO Covestro dr Markus Steilemann. Jednocześnie mamy nadzieję, że współpraca z Ørsted pobudzi przyspieszoną ekspansję energii odnawialnej w Niemczech -dodał Steilemann. Bez zielonej energii elektrycznej przemysł chemiczny, ale także przemysł jako całość, nie może przyczynić się do zagwarantowania, że ​​Niemcy staną się w dużej mierze neutralne pod względem emisji gazów cieplarnianych do połowy wieku, jak to określono w planie ochrony klimatu”.

-„Nasza umowa z Covestro jest pierwszym konkretnym krokiem w celu zapewnienia stabilnych przychodów dla części energii wytwarzanej przez Borkum Riffgrund 3, która zostanie zbudowana i będzie obsługiwana bez dotacji” – powiedział Martin Neubert, wiceprezes i dyrektor generalny Ørsted Offshore. Dodał: „Jednocześnie ta korporacyjna umowa PPA pokazuje, że morski wiatr może być niezawodnym źródłem zielonej energii dostarczającej duże ilości wymagane przez energochłonnych graczy przemysłowych. Dzięki tej umowie Ørsted i Covestro wspierają niemieckie przejście na zieloną energię i dalszy rozwój energii odnawialnej, która jest pilnie potrzebna do ograniczenia emisji dwutlenku węgla w niemieckim sektorze przemysłowym. ”

Covestro będzie pobierać 100 MW z łącznej mocy 900 MW planowanej farmy wiatrowej przez 10 lat, co czyni ją największą na świecie korporacyjną umową PPA dotyczącą morskiej energii wiatrowej. Umowa PPA będzie obowiązywać od 2025 r.

Źródło: Ørsted