Okręt szpitalny USNS Comfort (T-AH 20) zaczął leczyć  pierwszych pacjentów w Nowym Jorku od 1 kwietnia, wspierając wysiłki narodowe w zakresie reakcji na COVID-19. 

Lokalni urzędnicy ds. zdrowia, w porozumieniu z Departamentem Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych (HHS), opracowali protokoły transferu pacjentów, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa pacjentów i podmiotów świadczących opiekę medyczną na pokładzie USNS Comfort. Zarówno lekarze cywilni, jak i lekarze USNS Comfort kontynuują współpracę bezpośrednio, zapewniając i realizując plany opieki nad pacjentami.

„Jestem niezmiernie dumny z naszych marynarzy, żołnierzy piechoty morskiej, cywilnej obsady i personelu medycznego za bezpieczne, sprawne i skuteczne dostarczenie pomocy  do Nowego Jorku przed terminem, gdy nasi rodacy najbardziej nas potrzebują” – powiedział kapitan Joseph O’Brien, dowódca misji-Task Force New York. „Okręt jest obsadzony profesjonalistami; nie było dla nas zaskoczeniem, że nasz zespół był w stanie szybko skoordynować działania z lokalnymi pracownikami służby zdrowia i zacząć przyjmować  pacjentów”.

Pacjenci leczeni na poszczególnych strefach okrętu Comfort są oceniani w zależności od potrzeb i kwalifikowani do dalszego leczenia, a po zidentyfikowaniu są badani przed przeniesieniem. Procedury kontroli zakażeń są ściśle egzekwowane na pokładzie okrętu, tak jak każdy cywilny szpital na lądzie. Nie ma przewidywanych kosztów dla pacjentów leczonych na okręcie. Wdrożenie amerykańskiego okrętu szpitalnego Comfort w system lecznictwa Nowego Yorku  to inwestycja w zdrowie mieszkańców Ameryki.

Podczas pobytu w Nowym Jorku  USNS Comfort służy jako szpital dla pacjentów bez objawów  COVID-19, którzy są obecnie przyjmowani do szpitali na lądzie, zapewniając pełne spektrum opieki medycznej, w tym chirurgii ogólnej, intensywnej opieki medycznej i  oddziałowego leczenia dla dorosłych. Pozwala to lokalnym pracownikom służby zdrowia skoncentrować się na leczeniu pacjentów z COVID-19, a szpitale na lądzie mogą korzystać z ich oddziałów intensywnej opieki medycznej i respiratorów dla tych pacjentów.

„Wysoka jakość i bezpieczna opieka nad pacjentami jest najwyższym priorytetem dla naszych specjalistów, jesteśmy gotowi do pracy” – powiedział kapitan Patrick Amersbach, dowódca Wojskowego Ośrodka Leczenia na pokładzie Comfort. „Nasza załoga pochodzi głównie z Centrum Medycznego Marynarki Wojennej w Portsmouth, a także z innych oddziałów wojskowych i rezerwowych marynarki wojennej na wschodnim wybrzeżu, pozostawiając po sobie domy, rodziny i przyjaciół, ponieważ ich naród potrzebuje ich w czasie kryzysu”.

Comfort to Okręt-szpital, w którym obecnie ponad 1100 osób bierze udział w misji w Nowym Jorku, w tym personel medyczny i pomocniczy marynarki wojennej złożony z 22 oddziałów, a także ponad 70 marynarzy służby cywilnej.

Podstawową misją USNS Comfort jest zapewnienie amerykańskim wojskom mobilnego  obiektu medycznego, który jest nowoczesny i posiada doskonałą kadrę medyczną. Okręt-szpital jest  wyjątkowo przystosowany do wspierania działań wojennych, wyposażony w sale operacyjne, pomieszczenia intensywnej terapii oraz zapewnia możliwość bezpiecznej ewakuacji z rejonów zagrożonych działaniami wojennymi. Drugorzędną misją Comfort jest świadczenie pełnych usług szpitalnych w celu wsparcia amerykańskiej pomocy humanitarnej i operacji humanitarnych na całym świecie.

Podpis: A.C.K.