Fot. Morski Oddział Straży Granicznej

Straż Graniczna z Ustki i Gdyni przechwyciła w powiecie sławieńskim 395 kg krajanki tytoniowej, 1724 kg liści tytoniu i 880 papierosów o łącznej wartości prawie 1 mln 163 tys. zł. Zatrzymano dwóch mieszkańców województwa pomorskiego w wieku 38 i 40 lat – podał w środę gdański oddział morski SG.

Do kontroli dwóch samochodów osobowych, przeszukania jednej z posesji w powiecie sławieńskim w Zachodniopomorskiem i znajdującego się na niej auta doszło 5 lipca.

Jak podał Morski Oddział Straży Granicznej w Gdańsku, funkcjonariusze z Ustki i Gdyni znaleźli w autach i na posesji 395 kg krajanki tytoniowej, 1724 kg liści tytoniu i 880 papierosów o łącznej wartości prawie 1 mln 163 tys. zł.

Nielegalny towar został zabezpieczony. Zarekwirowano także dwa samochody, maszyny do cięcia i suszenia liści tytoniu oraz 72,4 tys. zł na poczet przyszłej kary.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa skarbowego zatrzymano dwóch kierowców, mieszkańców woj. pomorskiego w wieku 38 i 40 lat.

“Po przeprowadzeniu czynności procesowych mężczyzn zwolniono. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Ustce” – podał MOSG w Gdańsku.

Autor: Inga Domurat/PAP

https://portalstoczniowy.pl/category/marynarka-bezpieczenstwo/