Jak podało w czwartek biuro prasowe rosyjskiej Floty Pacyfiku, okręty wietnamskiej marynarki wojennej przybyły do Władywostoku, aby wziąć udział w obchodach Dnia Marynarki Wojennej Rosji.

“Dwie fregaty rakietowe Marynarki Wojennej Wietnamu, 015-Tran Hung Dao i 016-Quang Trung, przybyły do Władywostoku, aby wziąć udział w obchodach Dnia Marynarki Wojennej Rosji. Okręty wojenne weszły do zatoki Złoty Róg i przy pomocy holowników Floty Pacyfiku zajęły swoje pozycje w paradnym szyku” – poinformowało w oświadczeniu biuro prasowe.

Okręty 015-Tran Hung Dao i 016-Quang Trung zostały zbudowane w rosyjskich stoczniach. W 2016 r. jednostki zwodowano, do służby weszły w lutym 2018 r.

Udział wietnamskiej floty podczas obchodów Dnia Marynarki Wojennej Rosji ma na celu zacieśnienie przyjaźni wietnamsko-rosyjskiej oraz partnerstwa strategicznego, a także współpracy pomiędzy obiema armiami i marynarkami.

25 lipca w Sankt Petersburgu odbędzie się główna parada rosyjskiej marynarki wojennej z okazji 325 rocznicy powstania floty. Parady marynarki wojennej odbędą się również w Siewieromorsku, Bałtijsku, Sewastopolu, Kaspijsku, Władywostoku i Tartusie.

Autor: MD

https://portalstoczniowy.pl/category/marynarka-bezpieczenstwo/