optimes / portal stoczniowy

Systemy planowania produkcji to niezastąpione wsparcie, nie tylko dla przedsiębiorstw rozwijających się. Każda firma, bez względu na etap rozwoju, powinna obiektywnie ocenić jakość i wydajność procesów technologicznych – ich poprawa przynosi zbawienne skutki dla biznesu.


Systemy planowania produkcji to niezastąpione wsparcie, nie tylko dla przedsiębiorstw rozwijających się. Każda firma, bez względu na etap rozwoju, powinna obiektywnie ocenić jakość i wydajność procesów technologicznych – ich poprawa przynosi zbawienne skutki dla biznesu.

Pewność wobec powyższych tez opieramy na znajomości efektów działania systemu do zarządzania produkcją OptiMES. Dostarczany i wdrażany przez polską markę Syneo.pl, już od wielu lat prężnie działa w dziesiątkach polskich przedsiębiorstw produkcyjnych. Jego mocną stroną jest precyzyjne dostosowanie do realiów współczesnej gospodarki i otoczenia biznesowego. To sposób na poradzenie sobie z problemami związanymi z:

  • organizacją pracy produkcji i magazynu,
  • maksymalnym wykorzystaniem możliwości maszyn produkcyjnych,
  • racjonalnym zarządzaniem surowcami,
  • nieplanowanymi przestojami,
  • terminowym wykonywaniem zleceń,
  • produkcją wyrobów wysokiej jakości,
  • brakami kadrowymi,
  • dostosowaniem do normatyw i wymogów międzynarodowych,
  • setkami innych zagadnień.

OptiMES to system dla produkcji, który w rzeczywistości reguluje pracę wszystkich działów firmy, nawet tych bardzo luźno powiązanych z produkcją. Dlatego możesz liczyć na to, że wdrożenie naszego systemu MES odbije się pozytywnym echem, zarówno na produkcji, jak i w magazynie, dziale HR, księgowości, marketingu i obsłudze posprzedażowej. Jak to? Po prostu – gdy produkcja działa bez zarzutu, łatwiej jest zorganizować magazyn i racjonalnie zarządzać surowcami. Na dobrej organizacji pracy korzystają przede wszystkim pracownicy, którzy mogą oszczędzić czas, dzięki automatyzacji części procesów, ale przede wszystkim oszczędzają sobie nerwów, za sprawą jasnego podziału zadań do wykonania. To jednocześnie motywuje i mobilizuje. Ostatni element, który tak naprawdę zawsze jest na pierwszym miejscu to klienci, którzy przecież są najważniejsi – zyskują dzięki OptiMESowi, ponieważ produkty o idealnych parametrach i jakości zadowalają każdego odbiorcę, a i organizacja kontaktu z klientem i zarządzanie jego obsługą spełnia najwyższe oczekiwania. Wszystko za sprawą systemu OptiMES, który w praktyce stanowi systemem ERP dla produkcji – monitoruje, zlicza, kontroluje, przetwarza informacje, pilnuje terminów, podpowiada korzystne rozwiązania.

To przykład na to, jak systemy planowania produkcji poprawiają jakość pracy i zwiększają wydajność nie tylko produkcji, ale i całej firmy produkcyjnej. Trzeba to doświadczyć na własnym biznesie i odczuć pozytywy, szczególnie te w portfelu.

Mocno wierzymy i sprawdziliśmy w praktyce, że systemy planowania produkcji faktycznie działają dla dobra przedsiębiorstw produkcyjnych. Dlatego stworzyliśmy i stale udoskonalamy nasz system dla produkcji – OptiMES. Jeżeli potrzebujesz dowodów – zapraszamy na naszą stronę www i do darmowego testu oprogramowania. Więcej informacji pod numerem 517 827 436 lub po skontaktowaniu się na maila biuro@syneo.pl. Zapraszamy!

Podpis: Artykuł partnera.