Po sukcesie ubiegłorocznej edycji Kina Letniego na Stogach, również w te wakacje, Port Gdańsk wspólnie z DCT Gdańsk organizują seanse filmowe pod chmurką. Start już w ten piątek 16 lipca o godz. 21.30. Wstęp jest darmowy.

Lato, plaża, leżaki, szum fal i filmy, a w tle charakterystyczny dla Gdańska i dzielnicy Stogi portowy krajobraz – z unikalnym widokiem na największy na Bałtyku terminal kontenerowy DCT Gdańsk. W tej wyjątkowej, wieczornej atmosferze będzie można w najbliższym tygodniach oglądać filmy na plaży.

„Bardzo dobra frekwencja podczas ubiegłorocznej edycji Kina Letniego zachęciła nas do zorganizowania kolejnej edycji. Liczymy, że wybrany przez nas w tym roku repertuar przypadnie do gustu zarówno mieszkańcom, jak i turystom odwiedzającym Gdańsk. Przygotowaliśmy 150 miejsc siedzących, ale zachęcamy także do zabrania swojego kocyka czy leżaków i oglądania seansów bezpośrednio na plaży. Czujemy się częścią lokalnej społeczności, dlatego tym bardziej chętnie inicjujemy przedsięwzięcia, które mają służyć mieszkańcom dzielnic sąsiadujących z Portem Gdańsk – informuje Anna Drozd – rzecznik prasowy Portu Gdańsk.

W repertuarze na dobry początek coś dla wielbicieli kina akcji i fantastyki, czyli “Aquaman” z 2018 r., amerykańska ekranizacja serii komiksów o superbohaterze, wydawnictwa DC Comics w reżyserii Jamesa Wana. Z kolei dla miłośników kina opartego na faktach, obraz Rona Howarda z 2015 r. “W samym sercu morza”. Film opowiada prawdziwą historię statku wielorybniczego Essex, który w 1819 r. został staranowany przez kaszalota i zatonął. Nie zawiodą się też fani francuskich komedii z udziałem Christiana Claviera, znanego z roli średniowiecznego giermka w filmie “Goście, goście”, czyli” Czym chata bogata” oraz “I znowu zgrzeszyliśmy, Dobry Boże”. Zdecydowanie inne poczucie humoru zaserwują “Pechowi szczęściarze”. To argentyńsko-brazylijska komedia kryminalna twórców “Dzikich historii”. Opowiada o przyjaciołach z małego miasteczka, którzy planują założyć własną firmę. W repertuarze znajdzie się również włoski komediodramat z 2016 r. dotykający problemów małżeńskich par w średnim wieku, czyli “Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”.

W tym roku organizatorzy przygotowali też coś wyjątkowego. Miłośnicy kina pod chmurką sami będą mogli wybrać film, jaki chcą obejrzeć na koniec Kina Letniego. Do wyboru są trzy tytuły: “Joker”, “Wonder Woman” oraz “Batman vs Superman”. Głosowanie ruszy 22 lipca na portalu Trojmiasto.pl. i zakończy się 6 sierpnia. Zwycięski film będzie można obejrzeć 27 sierpnia podczas ostatniego seansu Kina Letniego.

Na plaży, na kinomaniaków będą czekać wygodne leżaki i miękkie koce do okrycia w razie chłodnego wieczoru. Przewidziane są też drobne upominki od organizatorów.

W związku z tym, że pokazy filmowe odbywają się w plenerze, w razie deszczu organizatorzy zastrzegają sobie możliwość przełożenia seansu na inny, dogodny dzień.

Harmonogram seansów:

  • 07 – Aquaman reż. James Wan
  • 07 – W samym sercu morza reż. Ron Howard
  • 07 – Czym chata bogata reż. Philippe de Chauveron
  • 08 – Pechowi szczęściarze reż. Sebastian Borensztein
  • 08 Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie reż. Paolo Genovede
  • 08 I znowu zgrzeszyliśmy, Dobry Boże reż. Philippe de Chauveron
  • 08 Joker, Wonder Woman oraz Batman vs Superman – jeden z trzech filmów wybrany w plebiscycie widzów.

Lokalizacja: Wejście główne na plażę na Stogach (nr 26)

Aktualne informacje dotyczące kina letniego dostępne są na stronie wydarzenia na    Facebooku: https://fb.me/e/1zsSz8Vha

Organizatorami wydarzenia są Port Gdańsk i DCT Gdańsk.  

Źródło: Port Gdańsk