DFDS Calais Dunkierka Dover / Portal Stoczniowy

Duński przewoźnik morski DFDS przygotował specjalną ofertę na jesienne weekendy. Do 13 grudnia na wycieczkę statkiem z angielskiego Dover do Dunkierki lub Calais popłyniemy nawet za 45 funtów w obie strony.

Weekendowy wypad do Francji na pokładzie statku DFDS może być dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, ale nie tylko.

Firma DFDS dla turystów przygotowała trzy specjalne propozycje. Dotyczą one jedno-, trzy- oraz pięciodniowych wycieczek statkiem przez kanał La Manche. Do wyboru mamy dwa opcjonalne kierunki rejsu: z portu w brytyjskim Dover możemy popłynąć do Dunkierki albo do Calais.

Duński armator kusi przede wszystkim cenami. Bilet w obie strony na statek pomiędzy Dover i Calais lub Dunkierką kupimy nawet za 45 funtów w przypadku powrotu tego samego dnia. Cena biletów obejmuje przewóz samochodu osobowego na pokładzie statku. Promocyjna oferta ze specjalnymi cenami ma jednak swoje limity: żeby z niej skorzystać, trzeba zarezerwować bilety przed 10 grudnia, a samą podróż odbyć do 13 grudnia.

DFDS oferuje turystom elastyczne połączenie. Statki z Dover – zarówno do Calais, jak i do Dunkierki – odpływają wiele razy każdego dnia. Podróż statkiem przez kanał La Manche nie zajmuje wiele czasu. Rejs z Dover do Calais trwa 90 minut, a do Dunkierki – dwie godziny.

Jak spędzić ten czas? Statki DFDS mają dla pasażerów kilka propozycji. Na statkach są restauracje z szerokim wyborem dań. Każdy może wybrać coś dla siebie: w karcie znajdziemy posiłki wegetariańskie, desery oraz przekąski. Dzięki panoramicznym oknom goście mogą zjeść posiłek, obserwując wspaniały widok na morze.

Ponadto na dwóch specjalnych tarasach znajdziemy bary z napojami i przekąskami. To doskonałe miejsce do tego, żeby wypić kawę czy herbatę i spędzić czas na rozmowie. Jest też coś dla miłośników szybkiego jedzenia. Bar Food Express oferuje klientom burgery, hot dogi, bagietki oraz słodycze

Na statkach DFDS nie może zabraknąć też sklepów. Zrobimy w nich tanie zakupy. Produkty różnych marek – takich jak Hugo Boss, Giorgio Armani, Marc Jacobs, Dior, Clarins – na statku kupimy za cenę nawet o 20 proc. niższą niż w centrum handlowym na lądzie.

Statki oferują też atrakcje z myślą o najmłodszych podróżnych: strefę zabawy dla najmłodszych oraz salon gier dla trochę starszych dzieci. 

Szczegóły oferty promocyjnej oraz wiele informacji na temat atrakcji turystycznych Calais i Dunkierki można znaleźć, zaglądając na stronę internetową DFDS.

Podpis: tz

Przemysł stoczniowy – więcej wiadomości z branży znajdziesz tutaj.