Leonardo rozszerzył swoją ofertę produktów obrony morskiej o Lionfish®, nową rodzinę zdalnie sterowanych wieżyczek małego kalibru.

Rodzina Lionfish® to nowa linia zdalnie sterowanych modułów uzbrojenia małego kalibru opracowana i zaprojektowana przez Leonardo.

Kompaktowa i lekka konstrukcja sprawia, że system jest bardzo wszechstronny i nadaje się do najbardziej złożonych scenariuszy operacyjnych. Zapewnia doskonałą równowagę między kosztem, a oferowaną  wydajnością. Całkowicie zaprojektowana i opracowana przez Leonardo, nowa linia składa się z czterech modeli, które wykorzystują najbardziej zaawansowane technologie dostępne obecnie na rynku, w tym: Ultralight, Inner Reloading i Top kalibru 12,7 mm oraz model 20 w kalibrze 20 mm.

Posiadająca wspólną architekturę, rodzina wież Lionfish® ma zwartą i lekką konstrukcję. Różnorodność proponowanych modeli sprawia, że jest to bardzo wszechstronne rozwiązanie, które można zainstalować na każdym typie łodzi czy okrętu, jako podstawowy lub dodatkowy system obronny. Nowe, zaawansowane technologicznie systemy interfejsu człowiek-maszyna są łatwe w obsłudze, skracają czas szkolenia załogi do minimum, a zastosowane rozwiązania architektoniczne gwarantują również doskonałą niezawodność i minimalny czas konserwacji.

Zdalne sterowanie wieżyczkami odbywa się za pośrednictwem konsoli, a zestaw najnowocześniejszych czujników elektrooptycznych Leonardo, w które są wyposażone, pozwala na identyfikację celów z niezwykłą precyzją, zarówno nocą jak w ciągu dnia.

Kontrola graniczna, monitorowanie zakazu ruchu morskiego, samoobrona i pokonywanie wszelkiego rodzaju zagrożeń, inne niż powierzchniowe, w tym śmigłowce i drony, należą do scenariuszy operacyjnych, w których system jest w stanie zagwarantować wysoką skuteczność. Zaprojektowany, aby sprostać najbardziej rygorystycznym potrzebom, Lionfish® integruje technologie zgodnie z najwyższymi standardami rynkowymi przy doskonałym stosunku ceny do wydajności.

Źródło: Leonardo

https://portalstoczniowy.pl/category/marynarka-bezpieczenstwo/