4 listopada nowy statek linii wycieczkowej Celebrity Cruises wypłynął z Francji i wyruszył w podróż przez Ocean Atlantycki do swojego macierzystego portu – Port Everglades na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Jednostka została oficjalnie odebrana ze stoczni kilka dni wcześniej, pisze portal oStatkach.pl.

Celebrity Edge – tak nazywa się nowy statek armatora wycieczkowego Celebrity Cruises z grupy Royal Carribean Cruises – 31 października został oficjalnie odebrany. Zbudowała go francuska stocznia Chantiers de l’Atlantique (dawniej STX France). Prace ruszyły pod koniec listopada 2016 roku. Według ujawnionych informacji jednostka kosztowała około 900 mln dolarów.

Zobacz też: Kolejny przetarg na naprawę wyposażenia okrętu ORP Orzeł do kosza.

Celebrity Edge jest uznawany za jeden z najbardziej luksusowych i innowacyjnych statków wycieczkowych na świecie. Statek ma 306 metrów długości i 29 metrów szerokości. Będzie on mógł zabrać w morską podróż blisko trzy tysiące pasażerów.

Linia Celebrity Cruises nie poprzestaje na jednym nowym statku. Francuska stocznia już buduje drugą jednostkę, która ma zostać dostarczona klientowi w 2020 roku. Armator zapowiadał już, że chce pozyskać jeszcze dwa takie statki i wprowadzić je do eksploatacji odpowiednio w 2021 i 2022 roku.

Zobacz też: Port w Kilonii: najlepszy sezon statków wycieczkowych w historii.

Z kolei 4 listopada nowy statek wycieczkowy Celebrity Edge wypłynął w swój pierwszy rejs przez Ocean Atlantycki. Statek skierował się w stronę Florydy w Stanach Zjednoczonych. Celem rejsu jest Port Everglades – macierzysty port statku. W pierwszej morskiej podróży bierze udział ponad 1 400 osób. To członkowie załogi oraz pracownicy pokładowi. Podczas podróży przechodzą oni ostatecznie szkolenia. Według harmonogramu 19 listopada Celebrity Edge dopłynie na Florydę.

9 grudnia statek wyruszy w swój pierwszy siedmiodniowy rejs. W najbliższym czasie Celebrity Edge będzie obsługiwał dwie trasy: przez wschodnie i zachodnie Karaiby. W kolejnym sezonie statek będzie pływał po Morzu Śródziemnym. Rejsy będą trwały od 7 do 11 dni.

Źródło: oStatkach.pl