Bunkierka LNG została zbudowana przez amerykański koncern przemysłowy Conrad Industries. Właśnie odebrał ją armator TOTE Maritime. Statek otrzymał nazwę Clean Jacksonville.  

Jednostka powstała w stoczni Conrad Orange Shipyard w Teksasie. Zanim nowa bunkierka LNG została dostarczona do klienta, pomyślnie przeszła szereg prób, które przeprowadzono w Porcie Fourchon w stanie Luizjana.

Jak podaje branżowy serwis internetowy World Maritime News, specjalistyczny statek przeznaczony do bunkrowania LNG będzie obsługiwał inne jednostki zawijające do portu Jackonville. Jednostka przede wszystkim będzie bunkrować duże statki kontenerowe klasy Marlin, które pływają pomiędzy portami Jackonville oraz San Juan w Puerto Rico.

Zobacz też: Norweskie spółki zbudują pierwszy na świecie autonomiczny kontenerowiec.

– To pierwsze barka do bunkrowania LNG zbudowana w Ameryce Północnej. Po raz pierwszy system membranowy GTT został zamontowany na barce bez własnego systemu napędowego – powiedział Johny Conrad, prezes i dyrektor generalny Conrad Industries.

– Wykorzystanie LNG jako paliwa morskiego przynosi ogromne korzyści dla środowiska, w tym poprawę jakości powietrza i wody. Ta barka jest ostatnim kluczowym elementem naszego programu związanego z LNG w Jacksonville – podkreślił Tim Nolan, prezes i dyrektor generalny TOTE Maritime.

Barka bunkrują LNG Clean Jackonsville ma zbiorniki o pojemności 2,2 tys. m sześć.

Źródło: World Maritime News.

LNG – więcej wiadomości na ten temat znajdziesz tutaj.