Fot. 8. FOW

Przysięga wojskowa jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w życiu każdego żołnierza. Po intensywnym szkoleniu, podczas którego elewi zdobywali wiedzę i umiejętności, wypowiedzieli najważniejsze słowa dla każdego żołnierza: “Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam…”. Uroczystość odbyła się w sobotę, 6 lutego, w Dziwnowie.
Wraz z nowym rokiem w jednostkach wojskowych 8. Flotylli Obrony Wybrzeża rozpoczęło się szkolenie elewów, czyli kandydatów na żołnierzy zawodowych w korpusie szeregowych. Pierwszy turnus służby przygotowawczej w 2021 roku zrealizowany został przez 8. Batalion Saperów z Dziwnowa. Po ukończeniu miesięcznego szkolenia podstawowego 33 elewów złożyło uroczyste zobowiązanie wobec państwa i narodu. Słowa Roty kryją w sobie wartości, które nadają sens żołnierskiej służbie jednocześnie ucząc odpowiedzialności i dyscypliny. Złożenie przysięgi po ukończeniu służby przygotowawczej jest to ostatni krok do zawodowej służby wojskowej. Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju uroczystość odbyła się bez udziału gości oraz osób zaproszonych. Wyróżniający się podczas szkolenia żołnierze dostąpili zaszczytu złożenia przysięgi na sztandar jednostki. Otrzymali także pisma gratulacyjne w których uznane zostało ich szczególne zaangażowanie, jakie włożyli w szkolenie podstawowe.
 
Kolejne szkolenia podstawowe dla ochotników w ramach służby przygotowawczej będą realizowane w 8. Flotylli Obrony Wybrzeża kilkukrotnie w ciągu całego roku przez Komendę Portu Wojennego w Świnoujściu oraz 8. Batalion Saperów w Dziwnowie. O terminach i procedurze przyjęcia informują Wojskowe Komendy Uzupełnień.
 
Jeszcze nie jest za późno, aby spróbować swoich sił i Zostać Żołnierzem RP !!
 
Źródło: 8. FOW